Polski Kongres Klimatyczny ma nowego partnera strategicznego

Polski Kongres Klimatyczny ma nowego partnera strategicznego Endress+Hauser

Globalny lider w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej mocno zaznaczy swoją obecność podczas tegorocznego Polskiego Kongresu Klimatycznego. Firma Endress+Hauser została partnerem strategicznym wydarzenia oraz objęła patronatem merytorycznym jeden z paneli o nowych technologiach. 

Eksperci Endress+Hauser będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem również jako uczestnicy panelu dyskusyjnego poświęconego technologiom wodorowym. Największy w Polsce kongres biznesowy, dotyczący inwestycji mających wpływ na osiągnięcie celów klimatycznych, tradycyjnie już gromadzi wszystkie grupy interesariuszy rynku inwestycyjnego. W dwudziestu sześciu panelach dyskusyjnych weźmie udział niemal 150 ekspertów z Polski i zagranicy.

Na pierwszy dzień wydarzenia, wtorek 25 marca, zaplanowany został panel T2: „Potencjał nowych technologii wodorowych w kontekście wypełnienia celów dekarbonizacyjnych – uwarunkowania, stan obecny, prognozy”. W dyskusji weźmie udział Przemysław Kubaszewski, Industry Manager w Endress+Hauser, który będzie analizował temat wspólnie z przedstawicielami m.in. Orlen S.A, PKP i Agencji Rynku Energii.

Drugiego dnia kongresu, w środę 26 marca, pod merytorycznym patronatem Endress+Hauser odbędzie się moderowany przez przedstawicieli firmy panel T4: „Jak nowe technologie mogą przyspieszyć i ułatwić sprawiedliwą transformację i dekarbonizację gospodarki?”. Uczestnikami dyskusji będą przedstawiciele m.in. Instytutu Energetycznego, Leroy Merlin, Światowej Rady Energetycznej i środowisk naukowych. 

– Polski Kongres Klimatyczny to szczególne wydarzenie, obejmujące merytorycznie bardzo szerokie spektrum zagadnień, które są jednocześnie kluczowe dla przyszłości gospodarki zarówno Polskiej, jak i światowej. Z dużym entuzjazmem angażujemy się w tegoroczny kongres, podczas którego będziemy mogli zarówno podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniami, jak i wysłuchać najlepszych ekspertów rozmawiających o energetycznej rzeczywistości w niezwykle ciekawym i złożonym momencie historii – podkreśla Przemysław Kubaszewski.

Źródło: Endress+Hauser 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2025

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę