Cognex In-Sight 2800 – połączenie technologii Deep Learning z tradycyjnymi narzędziami wizyjnymi

Połączenie technologii Deep Learning z tradycyjnymi narzędzi Cognex

Częstą przeszkodą dla wprowadzenia technologii Deep Learning do fabryk jest przeświadczenie, że jej wdrożenie wymaga specjalistycznej wiedzy. Jednak obecne szybkie tempo rozwoju przełamuje te bariery sprawiając, iż Deep Learning jest narzędziem coraz częściej wybieranym w celu automatyzacji linii produkcyjnych. Coraz częściej także nowoczesne urządzenia nie potrzebują już setek obrazów testowych, aby wytrenować schemat zachowań.

Jedną z nowości na rynku, której warto się przyjrzeć jest system wizyjny In-Sight 2800 od firmy Cognex. Urządzenie to pozwala na uruchomienie aplikacji w ciągu zaledwie kilku minut.

Zastosowanie technologii Deep Learning na linii produkcyjnej nigdy nie było tak proste – mówi Carl Gerst, wiceprezes wykonawczy ds. produktów i rozwiązań w firmie Cognex. – System In-Sight 2800 można przeszkolić na podstawie zaledwie kilku obrazów, aby zautomatyzować wszystko, od prostych kontroli typu pass/fail po zaawansowaną klasyfikację i sortowanie – nie jest potrzebny komputer ani programowanie.

Interfejs EasyBuilder prowadzi krok po kroku przez proces tworzenia aplikacji. Dzięki temu nawet nowi użytkownicy systemu wizyjnego w łatwu sposób skonfigurują każde zadanie. Doświadczeni użytkownicy docenią, jak intuicyjny interfejs In-Sight typu "wskaż i kliknij" upraszcza tworzenie bardziej złożonych aplikacji i zapewnia szybki postęp operacji.

Połączenie technologii Deep Learning i tradycyjnych systemów wizyjnych daje użytkownikom elastyczność w rozwiązywaniu szerokiego zakresu zastosowań inspekcyjnych. Operatorzy po prostu wybierają narzędzie zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższą możliwą dokładność dla danego zadania. Narzędzia mogą być używane pojedynczo do prostych zadań lub połączone w łańcuchy do bardziej złożonych sekwencji logicznych.

Zestaw narzędzi obejmuje również ViDi EL Classify. Używając zaledwie pięciu obrazów, można wytrenować to potężne narzędzie klasyfikujące do identyfikacji i sortowania wad w różnych kategoriach oraz prawidłowego identyfikowania części z odchyleniami. Możliwość klasyfikowania według wielu cech lub właściwości pozwala użytkownikom na rozwiązywanie większej liczby zadań za pomocą jednego rozwiązania wizyjnego.

Nowy system In-Sight 2800 oferuje również szeroką gamę akcesoriów i elementów wymiennych, aby pomóc użytkownikom w szybkim dostosowaniu się do zmian, takich jak nowe części, większa szybkość linii i wyższe standardy jakości.

>> Zobacz więcej informacji o In-Sight 2800<<

Artykuł sponsorowany Cognex