elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Oświetlenie LED wraz ze sterowaniem i kompleksowym wykonaniem dla hali produkcyjnej

Luxon
Reklama
Reklama

Firma NEU-JKF stanęła przed koniecznością wymiany oświetlenia w swojej hali produkcyjnej. Głównymi założeniami było obniżenie zużycia energii oraz poprawa warunków pracy operatorów maszyn. Po przeanalizowaniu różnych propozycji spółka zdecydowała się na współpracę z firmą Luxon.

Wymiana oświetlenia przy możliwie największej redukcji zużycia energii elektrycznej

Zlecenie dotyczyło wymiany oświetlenia wraz z jego zainstalowaniem oraz dobranie odpowiedniego sterowania w hali produkcyjnej. Oznaczało to, że zastosowane rozwiązania miały zapewnić maksymalnie najlepsze doświetlenie stanowisk roboczych, ale konieczne było również maksymalne zredukowanie zużycia energii elektrycznej. Z uwagi na fakt, iż była to hala produkcyjna, konieczne było dopasowanie odpowiednich opraw. W pomieszczeniach tych nie panowały wysokie temperatury i nie było dużego zapylenia, stąd też wymagania nie były zbyt wygórowane.

oświetlenie LED w hali produkcyjnej

Główne założenia, które kierowały nami podczas wyboru Luxon LED jako dostawcy nowego oświetlenia, było obniżone zużycie energii elektrycznej oraz poprawa warunków pracy operatorów maszyn.
Marcin Dziwak, prezes NEU-JKF


Oprawa o wysokiej efektywności świetlnej przy jednoczesnej redukcji liczby punktów

Po przeanalizowaniu wytycznych klienta i w oparciu o uzyskane parametry, zaproponowane zostały oprawy Luxon Industrial 6.0 MAX. Oświetlenie to wyróżnia się wysoką efektywnością świetlną – 180 lm/W. Przeprowadzono także optymalizację projektu oświetlenia, co pozwoliło zredukować liczbę punktów świetlnych. Dodatkowo zaprojektowano system sterowania DALI, który dzięki podziałowi na różne strefy umożliwił maksymalne wykorzystanie światła naturalnego dochodzącego ze świetlików. W efekcie możliwe było obniżenie kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej. Ważnym dokonaniem było jednak przeprowadzenie montażu oświetlenia, bez konieczności zatrzymania produkcji.

oświetlenie LED w hali produkcyjnej


Korzyści dla klienta

  • redukcja zużycia energii elektrycznej o 75%,
  • dwukrotny wzrost średniego natężenia oświetlenia,
  • poprawa komfortu pracy uzyskana dzięki neutralnej temperaturze barwowej oświetlenia: 4000 K,
  • system sterowania DALI z indywidualną adresacją opraw oraz czujnikami światła,
  • kompleksowa obsługa podczas przeprowadzonej modernizacji: oświetlenie + sterowanie + wykonawstwo.

Dodatkowym wyzwaniem było przeprowadzenie prac montażowych na ruchu, czyli nie zatrzymując działań produkcyjnych firmy NEU – JKF.
Hubert Świtała, Key Account Manager


 

Reklama

Podsumowanie realizacji

  • Dostarczono na obiekt 158 opraw
  • Skylight LED – dzięki zastosowaniu oprawy Skylight zwiększono widoczność i bezpieczeństwo na zewnątrz budynków.
  • Industrial LED – oprawy te charakteryzują się efektywnością świetlną 180 lm/W. Dzięki zastosowaniu oprawy Industrial poprawiono warunki pracy operatorów maszyn.

oświetlenie LED budynkuNEU-JKF Sp. z o.o. to firma, która działa od 1997 r. Jej specjalnością jest dostarczanie kompletnych instalacji odpylania i transportu pneumatycznego dla różnych gałęzi przemysłu. Spółka stawia na sprawdzone i nowoczesne systemy oczyszczania powietrza, z których mogą skorzystać zarówno duże zakłady, jak i małe firmy rzemieślnicze. Przedsiębiorstwo brało pod uwagę wykonanie oświetlenia, jednak nie miało konkretnych wymagań. Po poznaniu specyfiki działalności i wstępnych oczekiwań przygotowana została oferta pakietowa, która zakładała kompleksowe wykonanie oświetlenia i sterowania wraz z usługą montażu. Po przeanalizowaniu propozycji, firma zdecydowała się na współpracę z firmą Luxon.

Źródło: Luxon

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama