Omron z platynowym medalem EcoVadis

Omron z platynowym medalem EcoVadis Omron

Firma Omron otrzymała platynowy medal EcoVadis — najwyższe wyróżnienie w nowej kategorii utworzonej w tym roku w celu nagrodzenia firm należących do 1% najlepszych przedsiębiorstw ocenianych pod kątem zrównoważonego rozwoju.

EcoVadis jest niezależnym dostawcą wspólnej platformy oceny zrównoważonego rozwoju, która klasyfikuje ponad 65 tys. przedsiębiorstw. Unikalna metodologia oceniania społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. CSR) obejmuje 200 kategorii zakupów w 160 krajach. Firma współpracuje z kilkoma tysiącami zewnętrznych interesariuszy, w tym organizacjami pozarządowymi, związkami zawodowymi, organami międzynarodowymi, samorządami i firmami audytorskimi. W ocenie uwzględniono szeroki zakres zagadnień związanych z CSR podzielonych na cztery kategorie: Środowisko, Praktyki pracownicze i prawa człowieka, Etyka oraz Zrównoważone zaopatrzenie.

Firmę Omron nagrodzono platynowym medalem, ponieważ znacznie poprawiła swoje wyniki w kategoriach Praktyki pracownicze i prawa człowieka, utrzymując jednocześnie wysokie wyniki w zakresie Środowiska i Zrównoważonego zaopatrzenia. W kategorii Środowisko firma Omron znalazła się wśród 1% najlepszych przedsiębiorstw z branży, co jest wyrazem uznania za stworzenie programu „Omron Carbon Zero” zakładającego zmniejszenie do 2050 r. emisji gazów cieplarnianych do zera oraz postępy w realizacji celów ilościowych w odniesieniu do wielu wyzwań środowiskowych. W kategorii Praktyki pracownicze i prawa człowieka Omron wyróżniono za wysiłki na rzecz stworzenia systemu zarządzania bezpieczeństwem obejmującego systemy certyfikacji innych firm.

Eleonora Denna, specjalista ds. zgodności z przepisami europejskimi w Omron Europe, komentuje: – W Europie 70% wpływających wniosków dotyczących ochrony środowiska, spraw społecznych i administracji publicznej (ESG) w roku podatkowym 2019 było związanych z EcoVadis. Ocena EcoVadis jest potężnym narzędziem, które podkreśla wspólne wartości i przyspiesza rozwój możliwości biznesowych. Jesteśmy przekonani, że zdobycie platynowego medalu w tym roku zostanie uznane przez naszych klientów w regionie EMEA za doskonałą wartość dodaną.

Źródło: Omron

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę