Nowy system do weryfikacji etykiet i kodów kreskowych

Nowy system do weryfikacji etykiet i kodów kreskowych Omron

Nowy system dobrze nadaje się do kontroli i weryfikacji etykiet oraz kodów kreskowych w zakresie produkcji urządzeń medycznych, znakowania w branży motoryzacyjnej, etykietowania opakowań wtórnych oraz trzeciorzędnych produktów spożywczych i napojów, a także sprawdza się w innych zastosowaniach wymagających kompleksowego rozwiązania monitorowania jakości etykiet.

Omron, firma działająca w dziedzinie kompleksowych rozwiązań w zakresie automatyki dla przemysłu wytwórczego i innych branż, wprowadziła niedawno zintegrowany z drukarką system kontroli etykiet i weryfikacji kodów kreskowych z serii V275, aby pomóc producentom z sektorów: medycznego, spożywczego, motoryzacyjnego i pakowanych produktów konsumenckich, w wydajniejszy sposób monitorować ich etykiety na produktach i opakowaniach. Branże te mają wysokie wymogi odnośnie do identyfikowalności, wynikające z konieczności zapewnienia właściwej treści etykiet, czytelności i kodów kreskowych, zgodnej z obowiązującymi standardami jakości.

Model V275 weryfikuje jakość kodów kreskowych 1D i 2D przy normalnej szybkości drukowania, zgodnie z normami: ISO 15415, ISO 15416 i GS1, jednocześnie sprawdzając czytelność zawartości pod kątem dokładności i jakości druku za pomocą narzędzi do optycznego rozpoznawania (OCR), sprawdzania (OCV) i wykrywania skaz. Logika w oprogramowaniu V275 pozwala na zautomatyzowaną weryfikację zawartości kodu kreskowego, co jest oparte na systemie oczekiwanych wartości  i formatów danych - zarówno informacji czytelnych dla maszyny, jak i dla człowieka, znajdujących się na każdej etykiecie. W przypadku błędu jakości etykiety system automatycznie zatrzymuje drukarkę i powiadamia operatora za pośrednictwem wyjścia kolumny sygnalizacyjnej.

Ponieważ do drukowania etykiet najczęściej stosowane są termiczne drukarki stacjonarne, firma Omron wykorzystała zalety popularnego systemu kontroli etykiet LVS-7510, zintegrowanego z drukarką, aby zapewnić najbardziej zintegrowane i najwydajniejsze rozwiązanie do kontroli etykiet na rynku. Model V275 jest wyposażony w kamerę do skanowania liniowego o wysokiej rozdzielczości oraz elementy sterujące wbudowane w wydajną drukarkę termiczną - Zebrę ZT600.

Interfejs użytkownika obsługuje komunikację opartą na sieci Ethernet z systemu V275 do komputera klienta lub serwera. Ponadto oferuje funkcje: projektu szablonu kontroli etykiet, monitorowania jakości etykiet w czasie rzeczywistym oraz archiwizowania danych z szablonów i wyników kontroli. Mając na uwadze wspomniane kwestie, model V275 to niewątpliwie model, który może znacznie zwiększyć wydajność kontroli etykiet i poprawić ich identyfikowalność.

Źródło: Omron

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę