elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Nowy system do weryfikacji etykiet i kodów kreskowych

Omron
Reklama
Reklama

Nowy system dobrze nadaje się do kontroli i weryfikacji etykiet oraz kodów kreskowych w zakresie produkcji urządzeń medycznych, znakowania w branży motoryzacyjnej, etykietowania opakowań wtórnych oraz trzeciorzędnych produktów spożywczych i napojów, a także sprawdza się w innych zastosowaniach wymagających kompleksowego rozwiązania monitorowania jakości etykiet.

Omron, firma działająca w dziedzinie kompleksowych rozwiązań w zakresie automatyki dla przemysłu wytwórczego i innych branż, wprowadziła niedawno zintegrowany z drukarką system kontroli etykiet i weryfikacji kodów kreskowych z serii V275, aby pomóc producentom z sektorów: medycznego, spożywczego, motoryzacyjnego i pakowanych produktów konsumenckich, w wydajniejszy sposób monitorować ich etykiety na produktach i opakowaniach. Branże te mają wysokie wymogi odnośnie do identyfikowalności, wynikające z konieczności zapewnienia właściwej treści etykiet, czytelności i kodów kreskowych, zgodnej z obowiązującymi standardami jakości.

Reklama

Model V275 weryfikuje jakość kodów kreskowych 1D i 2D przy normalnej szybkości drukowania, zgodnie z normami: ISO 15415, ISO 15416 i GS1, jednocześnie sprawdzając czytelność zawartości pod kątem dokładności i jakości druku za pomocą narzędzi do optycznego rozpoznawania (OCR), sprawdzania (OCV) i wykrywania skaz. Logika w oprogramowaniu V275 pozwala na zautomatyzowaną weryfikację zawartości kodu kreskowego, co jest oparte na systemie oczekiwanych wartości  i formatów danych - zarówno informacji czytelnych dla maszyny, jak i dla człowieka, znajdujących się na każdej etykiecie. W przypadku błędu jakości etykiety system automatycznie zatrzymuje drukarkę i powiadamia operatora za pośrednictwem wyjścia kolumny sygnalizacyjnej.

Ponieważ do drukowania etykiet najczęściej stosowane są termiczne drukarki stacjonarne, firma Omron wykorzystała zalety popularnego systemu kontroli etykiet LVS-7510, zintegrowanego z drukarką, aby zapewnić najbardziej zintegrowane i najwydajniejsze rozwiązanie do kontroli etykiet na rynku. Model V275 jest wyposażony w kamerę do skanowania liniowego o wysokiej rozdzielczości oraz elementy sterujące wbudowane w wydajną drukarkę termiczną - Zebrę ZT600.

Reklama

Interfejs użytkownika obsługuje komunikację opartą na sieci Ethernet z systemu V275 do komputera klienta lub serwera. Ponadto oferuje funkcje: projektu szablonu kontroli etykiet, monitorowania jakości etykiet w czasie rzeczywistym oraz archiwizowania danych z szablonów i wyników kontroli. Mając na uwadze wspomniane kwestie, model V275 to niewątpliwie model, który może znacznie zwiększyć wydajność kontroli etykiet i poprawić ich identyfikowalność.

Źródło: Omron

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama