Nowy czujnik ciśnienia SCPSi z funkcją IO-Link

Nowy czujnik ciśnienia SCPSi z funkcją IO-Link Parker Hannifin

Firma Parker Hannifin, działająca w dziedzinie technologii napędów i sterowania, wprowadziła na rynek czujnik ciśnienia SCPSi z funkcją IO-Link, aby sprostać oczekiwaniom klientów w obszarze inteligentnych środowisk przemysłowych.

Czujnik ma zoptymalizowaną, kompaktową konstrukcję umożliwiającą łatwą i szybką parametryzację oraz sprawne przekazanie do eksploatacji dzięki interfejsowi IO-Link. Oznacza to, że dane są dostępne szybciej i w znormalizowanej formie, dzięki czemu nadają się do wykorzystania na przykład w systemach ERP. Prowadzi to do oszczędności oraz zwiększonej wydajności.

Technologia IO-Link zapewnia wolną od zakłóceń transmisję danych, która oparta jest na całkowicie cyfrowym sygnale 24 V. Transmisja sygnału jest zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi, nie ma więc mowy o niedokładnościach w pomiarach. IO-Link umożliwia pomiar w szerokim zakresie wartości. Daje to użytkownikom większą elastyczność oraz możliwość łatwej integracji w ramach istniejących systemów, upraszczając tym samym proces projektowania rozwiązań do monitorowania stanu. Czujniki IO-Link zapewniają również zdalną diagnostykę.

Źródło: Parker Hannifin

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę