elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Nowy czujnik ciśnienia SCPSi z funkcją IO-Link

Parker Hannifin
Reklama
Reklama

Firma Parker Hannifin, działająca w dziedzinie technologii napędów i sterowania, wprowadziła na rynek czujnik ciśnienia SCPSi z funkcją IO-Link, aby sprostać oczekiwaniom klientów w obszarze inteligentnych środowisk przemysłowych.

Czujnik ma zoptymalizowaną, kompaktową konstrukcję umożliwiającą łatwą i szybką parametryzację oraz sprawne przekazanie do eksploatacji dzięki interfejsowi IO-Link. Oznacza to, że dane są dostępne szybciej i w znormalizowanej formie, dzięki czemu nadają się do wykorzystania na przykład w systemach ERP. Prowadzi to do oszczędności oraz zwiększonej wydajności.

Reklama

Technologia IO-Link zapewnia wolną od zakłóceń transmisję danych, która oparta jest na całkowicie cyfrowym sygnale 24 V. Transmisja sygnału jest zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi, nie ma więc mowy o niedokładnościach w pomiarach. IO-Link umożliwia pomiar w szerokim zakresie wartości. Daje to użytkownikom większą elastyczność oraz możliwość łatwej integracji w ramach istniejących systemów, upraszczając tym samym proces projektowania rozwiązań do monitorowania stanu. Czujniki IO-Link zapewniają również zdalną diagnostykę.

Źródło: Parker Hannifin

Reklama

 

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama