Nowe złącza w ofercie Heilind Electronics

Nowe złącza w ofercie Heilind Electronics Heilind

W ofercie firmy Heilind, dystrybutora komponentów elektronicznych, dostępne są teraz złącza FCT D-Sub firmy Molex oraz odpowiedni asortyment produktów.

Złącza FCT D-Sub firmy Molex znajdują zastosowanie w wielu branżach. Obejmują one przemysł, transport, lotnictwo i medycynę. System złączy Molex jest stosowany głównie do przesyłu sygnałów i zastosowań wysokoprądowych do 40 A. Jest również wykorzystywany w komunikacji, przy dystrybucji energii, w rozdzielnicach i urządzeniach testowych w obszarach „wire-to-wire", „wire-to-board" i „board-to-board".

Rodzina produktów FCT D-Sub obejmuje złącza, które są dostępne w wersjach standardowych, w układach o dużej gęstości i mieszanych. Każda seria oferuje pięć różnych rozmiarów obudów. Molex oferuje wszystkie produkty (w tym wersje THT, SMT i Crimp) w różnych kombinacjach materiałów i powłok. Na przykład obudowy niemagnetyczne wykonane z mosiądzu lub chemicznie niklowane.

Szeroki asortyment obejmuje osłony tylne i opcje akcesoriów, które zapewniają skuteczne rozwiązania do różnych zastosowań. Jeśli klienci nie są mogą użyć standardowych komponentów w specjalnych zastosowaniach, firmy Heilind i Molex odpowiednio zmodyfikują produkty.

Obrócone styki standardowe mogą być obciążone większymi natężaniami prądu. Charakteryzują się one niższą opornością i większą trwałością w porównaniu do styków wytłaczanych. Zapewniają one bezpieczną i niezawodną półtrwałą drogę elektryczną pomiędzy dwoma urządzeniami. Dostępne są również złącza D-Sub ze stykami wytłaczanymi.

Źródło: Heilind Electronics

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę