Nowe złącza har-modular firmy Harting

Nowe złącza har-modular firmy Harting TME,

Po sukcesie serii han-modular firma Harting poszła o krok dalej, tworząc zupełnie nową serię złączy modularnych o nazwie har-modular. Jest to grupa produktów zaprojektowana do połączeń typu płytka – płytka.

Nowe rozwiązanie pozwala na kombinację różnych typów konektorów w jednym miejscu, a to znacznie skraca czas i koszty projektowania oraz produkcji. Pośród elementów składowych można znaleźć trzy grupy modułów.

Pierwszą są złącza sygnałowe, piny o maksymalnym prądzie 2A albo pojedyncze złącze koncentryczne o impedancji 50Ω lub 75Ω. Harting opracował również moduły mocy występujące w kilku wariantach (od 1 pinu 40-amperowego po 4 piny o maksymalnym prądzie 4 x 6A). Ostatni rodzaj to moduły wysokoprądowe pozwalające na bezpieczne połączenie ścieżek pod napięciem nawet 2800V.

Powiązane firmy

Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

Dodatkowo na stronie firmy Harting został stworzony specjalny konfigurator, który ułatwiania dobranie elementów, które złożą się na złącze najlepiej dostosowane do potrzeb klienta.

Źródło: TME

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę