Nowe złącza har-modular firmy Harting

Nowe złącza har-modular firmy Harting TME,

Po sukcesie serii han-modular firma Harting poszła o krok dalej, tworząc zupełnie nową serię złączy modularnych o nazwie har-modular. Jest to grupa produktów zaprojektowana do połączeń typu płytka – płytka.

Nowe rozwiązanie pozwala na kombinację różnych typów konektorów w jednym miejscu, a to znacznie skraca czas i koszty projektowania oraz produkcji. Pośród elementów składowych można znaleźć trzy grupy modułów.

Pierwszą są złącza sygnałowe, piny o maksymalnym prądzie 2A albo pojedyncze złącze koncentryczne o impedancji 50Ω lub 75Ω. Harting opracował również moduły mocy występujące w kilku wariantach (od 1 pinu 40-amperowego po 4 piny o maksymalnym prądzie 4 x 6A). Ostatni rodzaj to moduły wysokoprądowe pozwalające na bezpieczne połączenie ścieżek pod napięciem nawet 2800V.

Dodatkowo na stronie firmy Harting został stworzony specjalny konfigurator, który ułatwiania dobranie elementów, które złożą się na złącze najlepiej dostosowane do potrzeb klienta.

Źródło: TME

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę