Nowe moduły fotowoltaiczne od firmy Edison Energia

Nowe moduły fotowoltaiczne od firmy Edison Energia Pixabay

Grupa Edison Energia rozpoczęła produkcję własnych modułów PV – ALVA Solar Full Black. Ogniwa o wysokiej wydajności połączone z technologią wzbogaconą o domieszkę galu znacznie zmniejszają degradację modułu w czasie, gwarantując bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na co najmniej 25 lat – zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Jednym z najważniejszych elementów takiej elektrowni słonecznej są wysokiej jakości moduły. Kluczowym parametrem jest wysoka efektywność, czyli zdolność do przetwarzania promieni słonecznych w energię elektryczną.

Wykres

ALVA Solar Full Black to moduły o mocy znamionowej 500Wp, oferujące efektywność przekraczającą 20%. Jednocześnie, po 25 latach funkcjonowania, wspomniana sprawność paneli będzie na poziomie 84,8% wartości początkowej, czyli trochę ponad standard rynkowy. Osiągnięcie tak wysokich parametrów modułów ALVA Solar Full Black możliwe jest dzięki zastosowaniu domieszki galu, która znacznie zmniejsza degradację modułu w czasie oraz nowoczesnej technologii multibusbarowej (MBB) z zintegrowanymi połączeniami szeregowymi i systemem half-cut. Design modułu ALVA Solar Full Black w połączeniu z wysoką wydajnością oraz zmniejszonym ryzykiem LID, hotspotów i zacienień, czynią go zaś rozwiązaniem dopasowanym praktycznie do każdego domu jednorodzinnego.

– Nasze panele Alva Solar Full Black to wyjątkowe rozwiązanie na polskim rynku, zarówno pod względem technologicznym, jak i zastosowanego designu. Dotychczas byliśmy w Polsce prekursorem stosowania dwustronnych modułów fotowoltaicznych. Teraz chcemy iść o krok dalej, oferując własny, wyjątkowy produkt. Dzięki ALVA Solar Full Black oferujemy klientom najwyższą jakość, ale także kształtujemy trendy na polskim rynku fotowoltaiki w kierunku innowacjimówi Kamil Sankowski, członek Zarządu ds. Sprzedaży w firmie Edison Energia.

Schemat

Produkcja własnych modułów to kolejny, olbrzymi krok w rozwoju Edison Energia, który przede wszystkim zapewni europejskim prosumentom najwyższej jakości produkt. Jesteśmy jedną z największych firm fotowoltaicznych na Starym Kontynencie, która jednocześnie instaluje panele fotowoltaiczne, produkuje energię z własnych farm, a także oferuje własne panele fotowoltaiczne najwyższej jakościdodaje Sankowski.

Źródło: Edison Energia

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę