Nagroda dla PGE

Nagroda dla PGE Pixabay

– W Grupie PGE przywiązujemy szczególną wagę do bezpieczeństwa i niezawodności pracy naszych urządzeń i instalacji. Eksploatujemy łącznie 75 kotłów parowych oraz 53 kotły wodne, od mierzącego ponad około 140 metrów wysokości kotła w Bełchatowie, produkującego ponad 2000 ton pary w każdej godzinie, po mniejsze kotły wodne i parowe w jednostkach ciepłowniczych. Wszystkie one wymagają specjalistycznego podejścia – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu Polskiej Grupy Energetycznej.

I dodaje: Oprócz tego eksploatujemy wiele innych urządzeń podlegających dozorowi technicznemu. Wysokie kompetencje kadry technicznej Grupy PGE i bliska współpraca z Urzędem Dozoru Technicznego gwarantują ich codzienną niezawodną pracę. Dzięki temu zapewniamy bezpieczne i stabilne dostawy energii do blisko sześciu milionów naszych klientów.

W Grupie PGE do wytwarzania oraz dystrybucji energii elektrycznej i cieplnej stosowane są praktycznie wszystkie urządzenia podlegające dozorowi technicznemu. Są to m.in.: kotły wodne i parowe, rurociągi technologiczne i pary, zbiorniki ciśnieniowe i bezciśnieniowe, urządzenia transportu bliskiego.

Grupa PGE ściśle współpracuje z Urzędem Dozoru Technicznego, dbając o wysoki standard pracy  urządzeń i instalacji Grupy. Ponadto, mając na uwadze konieczność zapewnienia bezpiecznej ich pracy, w Grupie PGE funkcjonuje System Zarządzania Majątkiem, którego zasady określa Polityka Zarządzania Majątkiem. Jej celem jest wprowadzenie i usankcjonowanie jednolitych zasad oraz praktyk zarządzania majątkiem produkcyjnym w całej Grupie Kapitałowej PGE.

Źródło: PGE

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę