Multimetry stołowe o wszechstronnym zastosowaniu

Multimetry stołowe o wszechstronnym zastosowaniu Conrad Electronics

Multimetry cyfrowe Voltcraft takie jak: VC-7055BT, VC-7060BT i VC-7200BT dostosowane są do wymagań elektryków i techników zajmujących się konserwacją i naprawami, którzy poszukują urządzeń do zadań pomiarowych w kategoriach CAT I (1000 V) i CAT II (600 V).

Conrad Electronic dodał do swojej oferty przyrządów pomiarowych trzy multimetry cyfrowe Voltcraft:  VC-7055BT, VC-7060BT i VC-7200BT. Poza typowym zastosowaniem multimetry te nadają się także m.in. do zastosowania w laboratoriach oraz w zależności od modelu do zadań pomiarowych w zakresie zapewnienia odpowiedniej jakości w produkcji seryjnej.

Wiele opcji nowych multimetrów

Model VC-7200BT na 4-calowym wyświetlaczu LCD (10,16 cm) o rozdzielczości 480 x 320 pikseli może wyświetlać wartości pomiarowe z pięcioma cyframi po przecinku lub w formie graficznej. Możliwy jest też klasyczny wyświetlacz słupkowy z dynamicznym ruchem. Alternatywnie dynamiczną krzywą sygnału można przeglądać w czasie i śledzić, czy wzrost napięcia jest szybki, wolny, stromy lub płaski. Technicy w wielu zastosowaniach mogą skorzystać z tej opcji, której nie oferują multimetry z konwencjonalnymi wyświetlaczami (np. krzywe dynamiczne, akumulacje lub progresje). Analiza trendów może być dostępna w trybie wykresu.

Przycisk „Dual” z przodu multimetru służy do jednoczesnego wyświetlenia dwóch wartości dla zasilacza w celu zmierzenia składowej napięcia zmiennego w sygnale napięcia stałego. Napięcie i częstotliwość sieci lub dowolne inne wartości mogą być również wyświetlane jednocześnie w dwóch liniach.

Szerokie wyposażenie multimetrów Voltcraft

Multimetry stołowe Voltcraft są wyposażone w złącza do pomiarów napięcia, prądu i częstotliwości z automatycznym wyborem zakresu. Funkcja pomiaru True RMS zapewnia dokładny pomiar niesymetrycznych napięć i prądów, które odbiegają od podstawowego przebiegu sinusoidalnego. Oprócz czteroprzewodowych kabli pomiarowych do precyzyjnych pomiarów w zakresie niskich rezystancji do pomiaru temperatury można podłączyć również czujniki temperatury lub termopary.

Specjalną funkcją z tyłu modeli VC-7060BT i VC-7200BT są cyfrowe złącza do wyzwalania i przełączania, które można wykorzystać, np. do podłączenia sterownika PLC do automatycznych testów w celu zapewnienia jakości w produkcji seryjnej.

Co więcej, model VC-7200BT pozwala rejestrować i zapisywać do 150 wartości pomiarowych na sekundę w wewnętrznym rejestratorze danych. Pamięć wewnętrzna pomieści nawet do 1000 zmierzonych wartości. Dodatkowo dostępny jest interfejs USB do eksportowania wartości pomiarowych, a urządzenie oferuje opcje podłączenia do sieci LAN i RS-232 oraz obsługę SCPI.

Źródło: Conrad Electronic

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę