elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Multimetry stołowe o wszechstronnym zastosowaniu

Conrad Electronics
Reklama
Reklama

Multimetry cyfrowe Voltcraft takie jak: VC-7055BT, VC-7060BT i VC-7200BT dostosowane są do wymagań elektryków i techników zajmujących się konserwacją i naprawami, którzy poszukują urządzeń do zadań pomiarowych w kategoriach CAT I (1000 V) i CAT II (600 V).

Conrad Electronic dodał do swojej oferty przyrządów pomiarowych trzy multimetry cyfrowe Voltcraft:  VC-7055BT, VC-7060BT i VC-7200BT. Poza typowym zastosowaniem multimetry te nadają się także m.in. do zastosowania w laboratoriach oraz w zależności od modelu do zadań pomiarowych w zakresie zapewnienia odpowiedniej jakości w produkcji seryjnej.

Wiele opcji nowych multimetrów

Reklama

Model VC-7200BT na 4-calowym wyświetlaczu LCD (10,16 cm) o rozdzielczości 480 x 320 pikseli może wyświetlać wartości pomiarowe z pięcioma cyframi po przecinku lub w formie graficznej. Możliwy jest też klasyczny wyświetlacz słupkowy z dynamicznym ruchem. Alternatywnie dynamiczną krzywą sygnału można przeglądać w czasie i śledzić, czy wzrost napięcia jest szybki, wolny, stromy lub płaski. Technicy w wielu zastosowaniach mogą skorzystać z tej opcji, której nie oferują multimetry z konwencjonalnymi wyświetlaczami (np. krzywe dynamiczne, akumulacje lub progresje). Analiza trendów może być dostępna w trybie wykresu.

Przycisk „Dual” z przodu multimetru służy do jednoczesnego wyświetlenia dwóch wartości dla zasilacza w celu zmierzenia składowej napięcia zmiennego w sygnale napięcia stałego. Napięcie i częstotliwość sieci lub dowolne inne wartości mogą być również wyświetlane jednocześnie w dwóch liniach.

Szerokie wyposażenie multimetrów Voltcraft

Multimetry stołowe Voltcraft są wyposażone w złącza do pomiarów napięcia, prądu i częstotliwości z automatycznym wyborem zakresu. Funkcja pomiaru True RMS zapewnia dokładny pomiar niesymetrycznych napięć i prądów, które odbiegają od podstawowego przebiegu sinusoidalnego. Oprócz czteroprzewodowych kabli pomiarowych do precyzyjnych pomiarów w zakresie niskich rezystancji do pomiaru temperatury można podłączyć również czujniki temperatury lub termopary.

Reklama

Specjalną funkcją z tyłu modeli VC-7060BT i VC-7200BT są cyfrowe złącza do wyzwalania i przełączania, które można wykorzystać, np. do podłączenia sterownika PLC do automatycznych testów w celu zapewnienia jakości w produkcji seryjnej.

Co więcej, model VC-7200BT pozwala rejestrować i zapisywać do 150 wartości pomiarowych na sekundę w wewnętrznym rejestratorze danych. Pamięć wewnętrzna pomieści nawet do 1000 zmierzonych wartości. Dodatkowo dostępny jest interfejs USB do eksportowania wartości pomiarowych, a urządzenie oferuje opcje podłączenia do sieci LAN i RS-232 oraz obsługę SCPI.

Źródło: Conrad Electronic

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama