elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Maszyny połączone z usługami chmurowymi

Bosch Rexroth
Reklama
Reklama

Połączenie maszyn z usługami chmurowymi wymusza przemyślenia sposobu dystrybuowania danych, a wiele informacji wymaga także wielu pomysłów na ich przetwarzanie. Z propozycjami w tym zakresie wychodzi przedsiębiorstwo Bosch Rexroth.

Firma Bosch Rexroth dobrze zna architekturę pojazdów, ich przepływ danych oraz to, gdzie można znaleźć użyteczne dane bez potrzeby korzystania z dodatkowych czujników. Dzieje się tak, ponieważ od lat ma do czynienia z pełnym wyposażeniem maszyn w elektronikę razem z oprogramowaniem sterującym. W przypadku, gdy dane jeszcze nie istnieją, zapewnia zaś pełny zakres inteligentnych czujników w tym możliwości przetwarzania sygnałów w pobliżu źródła ich wytwarzania (analityka krawędziowa).

Reklama

Przedsiębiorstwo oferuje również urządzenia sieciowe w standardzie ochrony IP67 i w wariantach dopasowanych do potrzeb każdego rodzaju pojazdów oraz aplikacji. Dzięki wodoodporności (IP67) mogą one pracować niemal we wszystkich warunkach. Dodatkowo urządzenia te są wyposażone w system operacyjny Linux, co w połączeniu z pakietem Bosch Rexrtoh - zarządzania urządzeniem - pozwala na pełną personalizację ustawień gatewaya.

Co więcej, platforma Bosch IoT Suite obsługuje ponad 10 milionów samochodów na całym świecie, przy jednoczesnym spełnieniu najwyższych norm bezpieczeństwa. Jest otwarta, a moduły zarządzania urządzeniem oraz danymi są od siebie odseparowane i pozwalają na dostosowanie każdej z tych usług do indywidualnych wymagań.

Ponadto Bosch Rexroth rozumie, że w biznesie ważne są też analiza i wizualizacja pozyskanych danych. Można to robić dzięki oferowanym przez firmę aplikacjom przeznaczonym m.in. do maszyn roboczych, obejmującym następujące elementy: zarządzenie flotą, stan techniczny pojazdu, zdalny serwis, pozyskiwanie danych dla działu badań i rozwoju czy informowanie o dowolnych sygnałach generowanych w maszynie.

Źródło: Bosch Rexroth
 

Reklama
Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama