Maszyny połączone z usługami chmurowymi

Maszyny połączone z usługami chmurowymi Bosch Rexroth

Połączenie maszyn z usługami chmurowymi wymusza przemyślenia sposobu dystrybuowania danych, a wiele informacji wymaga także wielu pomysłów na ich przetwarzanie. Z propozycjami w tym zakresie wychodzi przedsiębiorstwo Bosch Rexroth.

Firma Bosch Rexroth dobrze zna architekturę pojazdów, ich przepływ danych oraz to, gdzie można znaleźć użyteczne dane bez potrzeby korzystania z dodatkowych czujników. Dzieje się tak, ponieważ od lat ma do czynienia z pełnym wyposażeniem maszyn w elektronikę razem z oprogramowaniem sterującym. W przypadku, gdy dane jeszcze nie istnieją, zapewnia zaś pełny zakres inteligentnych czujników w tym możliwości przetwarzania sygnałów w pobliżu źródła ich wytwarzania (analityka krawędziowa).

Przedsiębiorstwo oferuje również urządzenia sieciowe w standardzie ochrony IP67 i w wariantach dopasowanych do potrzeb każdego rodzaju pojazdów oraz aplikacji. Dzięki wodoodporności (IP67) mogą one pracować niemal we wszystkich warunkach. Dodatkowo urządzenia te są wyposażone w system operacyjny Linux, co w połączeniu z pakietem Bosch Rexrtoh - zarządzania urządzeniem - pozwala na pełną personalizację ustawień gatewaya.

Co więcej, platforma Bosch IoT Suite obsługuje ponad 10 milionów samochodów na całym świecie, przy jednoczesnym spełnieniu najwyższych norm bezpieczeństwa. Jest otwarta, a moduły zarządzania urządzeniem oraz danymi są od siebie odseparowane i pozwalają na dostosowanie każdej z tych usług do indywidualnych wymagań.

Ponadto Bosch Rexroth rozumie, że w biznesie ważne są też analiza i wizualizacja pozyskanych danych. Można to robić dzięki oferowanym przez firmę aplikacjom przeznaczonym m.in. do maszyn roboczych, obejmującym następujące elementy: zarządzenie flotą, stan techniczny pojazdu, zdalny serwis, pozyskiwanie danych dla działu badań i rozwoju czy informowanie o dowolnych sygnałach generowanych w maszynie.

Źródło: Bosch Rexroth
 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę