Księżycowy łazik wyląduje na księżycu w 2022 roku

TechCrunch

NASA szuka na Księżycu płynnego złota - nie ropy, ale zwykłej wody. Jeśli chcemy tam zaistnieć, niewątpliwie będziemy jej potrzebować, dlatego bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Właśnie dlatego agencja wysyła łazik o nazwie VIPER na biegun południowy Księżyca.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, VIPER, czyli Volatiles Investigating Polar Exploration Rover, wyląduje w grudniu 2022 r. Jego misją jest bezpośrednia obserwacja i ocena ilościowa obecności wody w trwale zacienionych regionach polarnych.

Te wiecznie ciemne obszary Księżyca gromadzą lód wodny od milionów lat, ponieważ nie mają dostępu do światła słonecznego, które mogłoby go stopić lub odparować. VIPER będzie mniej więcej wielkości wózka golfowego i będzie wyposażony w sprzęt do poszukiwania. Wynalazek będzie badał teren za pomocą TRIDENT-a, czyli metrowego wiertło, które przyniesie próbki do analizy za pomocą dwóch innych instrumentów łazika, pary spektrometrów, które ocenią zawartość gleby.

© TechCrunch

Robiąc to systematycznie na dużym obszarze, zespół ma nadzieję stworzyć mapę złóż wody pod powierzchnią. VIPER to misja na czas określony: praca na biegunach oznacza, że ​​nie ma tam światła słonecznego do zbierania za pomocą paneli słonecznych, więc łazik przenosi całą moc, której potrzebuje, aby przetrwać tam około stu dni.

Źródło: TechCrunch

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę