Kolejne kroki organizujące strukturę Grupy PERN

PERN

PERN sokonał transakcji zakupu od Skarbu Państwa pakietu mniejszościowego (0,38%) akcji „Siarkopol” Gdańsk. Teraz spółka posiada 100% udziałów. Zakup wpisuje się w działania mające na celu dalsze porządkowanie struktury Grupy Kapitałowej PERN.

Transakcja zakupu pakietu mniejszościowego została poprzedzona wyceną Spółki „Siarkopol” Gdańsk, w tym wyceną nieruchomości tej spółki. Aktualnie analizowane są różne opcje inwestycyjne związane z „Siarkopol” Gdańsk.  

Reklama

Przypomnijmy, że uporządkowanie relacji właścicielskich w  „Siarkopol” Gdańsk to kolejne działania PERN zmierzające do zoptymalizowania struktury całej grupy kapitałowej. Wcześniej – w styczniu 2018 r. – doszło do połączenia PERN i OLPP, dzięki czemu zintegrowany podmiot może realizować bardziej złożone i kapitałochłonne inwestycje w logistykę oraz magazynowanie ropy i paliw.

Natomiast pod koniec 2018 r. nastąpiła integracja spółek serwisowych Grupy PERN czyli Naftoserwisu i CEDRiA.

Reklama

Źródło: PERN

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę