Java i rozwój aplikacji

Red Hat

O rozwiązaniach, które zyskują na popularności w tym roku mówi Cesar Saavedra, senior principal technical product marketing manager, Red Hat

Rok 2019 będzie rewolucyjny w zakresie wykorzystania Jakarty EE, szczególnie w rozwoju natywnych rozwiązań chmurowych Java klasy enterprise. Jakarta EE będzie musiała udowodnić swoją wartość w natywnych zastosowaniach w chmurze. Ponadto, rosnąć będzie popularność rozwiązania Spring Boot, wobec czego Jakarta EE i Java będą miały sporo do nadgonienia.

Zaobserwujemy coraz większą synergię między projektami Jakarta EE i MicroProfile rozwijanymi przez społeczność open source . Z pewnością można powiedzieć, że nie wszyscy byliby zadowoleni z połączenia tych projektów, jednakże istnieje spora grupa zwolenników takiego rozwiązania. Microprofile mogłoby posłużyć za projekt-inkubator, wyprzedzający Jakartę EE, w ramach którego można by testować nowe projekty, technologie, pomysły.

MicroProfile dość dobrze osadził się na rynku. Jego popularność wzrosła o 15 proc. w ciągu pierwszego roku obecności na rynku IT. Z pewnością będzie nadal dojrzewać i zyskiwać na popularności wśród developerów. Najprawdopodobniej dodane zostanie pięć dodatkowych specyfikacji zbiorczych. MicroProfile nadal będzie oprogramowaniem zwinnym, lekkim i szybko rozwijającym się w sposób bardzo innowacyjny.

Rok 2019 będzie kluczowy dla Jakarty EE w kwestii rozpowszechnienia się na rynku. Do 2020 roku będziemy mieć lepszy obraz tego, czy rozwiązanie to na rynku się utrzyma.

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę