Japonia pomoże NASA w budowie stacji kosmicznej

TechSpot

Japonia zgodziła się pomóc USA w budowie księżycowej stacji kosmicznej w ramach planu NASA powrotu na Księżyc za pośrednictwem programu Artemis. Program może także przybliżyć ludzkość o krok do wyczekiwanej podróży na Marsa.

Amerykański sojusznik dostarczy elementy do budowy bramy księżycowej, w tym system podtrzymywania życia, urządzenia klimatyzacyjne i baterie, a także inne źródła. Japoński rząd nie zdecydował jeszcze, czy pomoże w samej konstrukcji ze względu na koszty. Tak czy inaczej, Japonia wierzy, że jej udział pomoże zwiększyć międzynarodowy profil tego kraju jako lidera technologii i jeszcze bardziej wzmocnić stosunki z USA.

Reklama

© TechSpot

Yoshiyuki Kasai, przewodniczący krajowego komitetu ds. Polityki kosmicznej, powiedział na konferencji prasowej, że oczekuje, że japońscy astronauci będą mogli wziąć udział w podróży na Księżyc. Program Artemis NASA wyznaczył sobie za cel wylądowanie „pierwszej kobiety i następnego mężczyzny” na Księżycu do 2024 roku. Ostatni raz ludzie chodzili po Księżycu w 1972 roku dzięki Apollo 17. Japonia nie jest jedynym krajem, który poparł program NASA. W lutym zobowiązała się Kanada, a w zeszłym miesiącu rząd australijski również potwierdził swoją pomoc.

Reklama

Źródło: TechSpot

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę