Inteligentne i interaktywne rozwiązania od Omrona na automatica 2022

Inteligentne i interaktywne rozwiązania od Omrona Omron

Firma zaprezentowała na tegorocznych targach automatica swoje najnowsze rozwiązania w zakresie automatyki przemysłowej. Omron ogłosił też współpracę z firmą Techman – celem jest wspólne opracowanie innowacyjnych rozwiązań robotycznych.

Odwiedzający stoisko Omron mogli się zapoznać z rozwiązaniami ułatwiającymi elastyczną produkcję z pełną integracją poziomą i pionową, mniejszym zużyciem energii i większym wskaźnikiem OEE, a także rozwiązaniami dostosowanymi do ery cyfrowej. Firma Omron zaprezentowała też ewolucję koncepcji i-Automation!, która łączy inteligentne, zintegrowane i interaktywne aplikacje w całej fabryce. Pomaga ona realizować elastyczną, wydajną i zrównoważoną produkcję.

Producenci mierzą się obecnie z szybko zmieniającym się popytem i niedoborem siły roboczej. Elastyczne linie produkcyjne mogą poradzić sobie ze zmianami popytu, modyfikacjami i małymi rozmiarami partii. Łącząc czujniki, sterowanie, wizję, sztuczną inteligencję i robotykę, firma Omron może zapewnić pełne, zwinne i skalowalne rozwiązania automatyzacji dla produkcji niskonakładowej o wysokim stopniu zróżnicowania. Odwiedzający stoisko mogli zobaczyć, w jaki sposób Omron opracował technologię umożliwiającą rozwój współpracy między ludźmi i maszynami.  

Robot

Niedawno firma Omron ogłosiła, że wejdzie w posiadanie ok. 10% udziałów w firmie Techman, oferującej technologię robotów współpracujących. Dzięki tej inwestycji Omron zamierza wspólnie z firmą Techman opracować innowacyjne rozwiązania robotyczne, które łączą urządzenia Omron do automatyzacji fabryk z cobotami firmy Techman. Zapewni to zarówno bezpieczeństwo, jak i produktywność oraz pozwoli rozwiązać problem niedoboru siły roboczej. Odwiedzający targi automatica mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć w akcji najnowsze osiągnięcia technologiczne, w tym sprzęt i oprogramowanie cobotów, mające na celu poprawę harmonii pracy między ludźmi i maszynami.

Firma Omron zademonstrowała również na swoim stoisku rozwiązanie oparte o data space, które śledzi w czasie rzeczywistym produkcję CO2 w dwóch fabrykach, w Holandii i w Japonii. Celem jest poprawa efektywności energetycznej w obu fabrykach poprzez porównanie emisji CO2 przy produkcji podobnych produktów.  

Źródło: Omron

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę