elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Omron: tak wygląda innowacyjne Centrum Automatyki w Barcelonie

Omron
Reklama
Reklama

Niedawno zmodernizowane i rozbudowane Centrum Automatyki w Barcelonie pozwala klientom z regionu EMEA w pełni docenić korzyści wynikające z funkcjonowania skomunikowanej, zautomatyzowanej, inteligentnej fabryki. Zespół złożony z ponad 20 wykwalifikowanych inżynierów współpracuje z Centrami Automatyki Omron na całym świecie, analizując możliwości zastosowania nowych technologii, m.in. sztucznej inteligencji i przemysłowych urządzeń IoT do budowy rozwiązań dopasowanych do potrzeb klientów.

Zespół jest w stanie zademonstrować pełne możliwości innowacyjnych aplikacji firmy Omron zarówno na miejscu, jak i za pośrednictwem zdalnego połączenia. Ośrodek zajmuje powierzchnię ponad 800 m2 i znajduje się zaledwie 20 minut drogi od Międzynarodowego Portu Lotniczego w Barcelonie.

Wnętrze

Jak mówił Antoni Farràs, dyrektor generalny Centrum Automatyki Omron w Barcelonie, w ten sposób firma chce zainspirować menedżerów firm produkcyjnych, integratorów systemów i konstruktorów maszyn do dostosowywania swoich przedsiębiorstw do zmieniających się potrzeb klientów. Celem Omrona jest pomoc firmom w wykorzystaniu możliwości oferowanych przez innowacyjne technologie produkcyjne. To między innymi okazja do zmierzenia się z pojawiającymi się obecnie wyzwaniami i opracowania nowych rozwiązań w odpowiedzi na problemy związane z pandemią – również w celu odzyskania pełnej sprawności działania.

Wyposażenie

Dzięki Centrum Automatyki firma Omron może nadać konkretny kształt koncepcjom automatyzacji i zademonstrować innowacyjne rozwiązania rzeczywistych problemów. Infrastruktura centrum została przygotowana do prezentacji pełnych możliwości nowatorskiej koncepcji Omron „innovative-Automation!”, która łączy inteligentne, zintegrowane i interaktywne rozwiązania. Obejmuje ona kompleksowy zestaw technologii sterowania, ruchu, kontroli wizyjnej i robotyki, a także projektowanie i usługi świadczone na całym świecie.

Wyposażenie

Jesteśmy niezmiernie dumni z nowej struktury naszego centrum i atrakcyjnych mechanizmów interakcji oferowanych klientom. Możemy zademonstrować nasze kompetencje w roli innowacyjnego partnera w dziedzinie produkcji – dodał Antoni Farràs.

Innowacyjne zastosowania automatyki prezentowane w Centrum Automatyki to pierwszy krok do zbudowania wizji fabryki przyszłości. Poniżej przedstawiono siedem przykładów dostępnych prezentacji.

Reklama

1. Jak zarządzać produkcją wielu wyrobów w nowoczesnym przedsiębiorstwie i uzyskać elastyczność dzięki zintegrowanym mechanizmom sterowania?

Zintegrowane rozwiązania uwzględniające uniwersalne funkcje robotyzacji, bezpieczeństwa, widzenia maszynowego i sztucznej inteligencji pozwalają stworzyć elastyczne środowisko zawierające skalowalne, modułowe systemy produkcji autonomicznej oraz realizowanej we współpracy człowieka z maszyną.

Reklama

2. Jak odzwierciedlić ludzkie zmysły i zautomatyzować procesy manualne z wykorzystaniem funkcji kontroli i czujników opartych na technologii AI?

Inteligentne algorytmy sztucznej inteligencji zaimplementowane w systemie kontroli wizyjnej i kontroli jakości ułatwiają automatyzację zadań, które do tej pory mogli wykonywać wyłącznie ludzie. Wykorzystują one technologię czujników i sterowania, która może w elastyczny sposób reagować na zmianę stanu poszczególnych części.

3. Szybkie podnoszenie elementów z pojemników

Działanie rozwiązania opartego na technologii wizyjnej 3D i zintegrowanych robotach współpracujących w zastosowaniach, w których występuje podnoszenie elementów z pojemników.

4. Jak zautomatyzować obsługę maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracy?

Prezentacja bezpiecznej automatyzacji dostaw i demontażu części, bez konieczności odgradzania i rekonfiguracji maszyn, z wykorzystaniem robota współpracującego.

5. Jak zapewnić prawdziwą współpracę człowieka i maszyny na linii produkcyjnej baterii?

Inteligentna linia produkcji baterii to dowód harmonijnej współpracy ludzi i robotów w ramach interaktywnego rozwiązania. Zadania i procesy wykonywane przez operatorów podlegają wizualizacji, dzięki czemu można usprawnić procesy autonomiczne i uzyskać produkcję wolną od wad.

6. Jak sterować szybkim transportem substancji płynnych z wykorzystaniem technologii tłumienia drgań?

Technologia tłumienia drgań pozwala ograniczyć wiele częstotliwości rezonansowych i zapewnić szybkie przemieszczanie produktów. Rozwiązanie zmniejsza zakres występowania zjawiska dynamicznego przemieszczania cieczy i przechylania jej powierzchni, co umożliwia szybszy transport produktów płynnych.

7. Jak usprawnić procesy i sterowanie dzięki szybkiemu i precyzyjnemu pozycjonowaniu elementów z opcjami kontroli wizualnej?

Optymalne działanie linii produkcyjnej mimo rozciągania pasów i łańcuchów, przemieszczenia uchwytów i deformacji obrabianego materiału – bez konieczności zmiany ustawień maszyn.

Informacje na temat obiektu:

Centrum Automatyki w Barcelonie

Adres: Josep Plà, 2 – Ed. B2, planta 5, 08019 Barcelona, Hiszpania.

Powierzchnia: 831 m2

Podstawowe funkcje ośrodka to: kontakt z klientami, wymiana poglądów na temat innowacyjnych rozwiązań, tworzenie rozwiązań i projektów o charakterze ogólnym oraz dopasowanych do potrzeb konkretnego klienta, projekty pilotażowe w zakresie robotyki i technologii wizyjnych oraz wsparcie techniczne innovative-Automation! dla personelu technicznego w regionie EMEA. W celu umówienia wizyty Omron zachęca do kontaktu z lokalnym oddziałem firmy.

Źródło: Omron

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama