HMS Networks wprowadza na rynek płytkę z adapterem do Raspberry Pi

HMS Networks wprowadza płytkę z adapterem do Raspberry Pi HMS Networks

Firma HMS Networks wprowadziła na rynek płytkę adaptera Raspberry Pi, zapewniającą producentom urządzeń przemysłowych uproszczoną metodę testowania i ewaluacji Anybus CompactCom - gotowego interfejsu komunikacyjnego, który łączy urządzenia z dowolną siecią przemysłową. Podczas gdy poprzednie adaptery były przeznaczone do testowania modułów Anybus CompactCom z platformami mikrokontrolerów STM32 lub NXP (dawniej Freescale), to nowa płytka adaptera jest specjalnie dostosowana do użytku z platformą Raspberry Pi.

Nowy adapter zapewnia:

  • Kompatybilność z bardzo popularną platformą Raspberry Pi.
  • Łatwą instalację i użytkowanie.
  • Pełną kompatybilność z bezpłatnym oprogramowaniem Anybus Host Application Example Code (HAEC).

Platforma Raspberry Pi jest niezwykle popularna – na całym świecie jest używanych ponad 45 milionów egzemplarzy tych komputerów jednopłytkowych. Wielu naszych klientów posiada już Raspberry Pi i zna jego charakterystykę. Z tego powodu zależało nam na opracowaniu adaptera, który umożliwiłaby klientom łatwe wykorzystanie Raspberry Pi w celu testowania i oceny rozwiązania Anybus CompactCom – mówi Andreas Stillborg, menedżer produktu Anybus Embedded w HMS Networks.

Płytka adaptera Raspberry Pi jest w pełni kompatybilna z bezpłatnym oprogramowaniem Anybus Host Application Example Code (HAEC). Kod ten zapewnia obsługę portu referencyjnego przeznaczonego dla Raspberry Pi, który klienci mogą używać z adapterem i modułem Anybus CompactCom, aby szybko rozpocząć projekty rozwojowe na bazie oprogramowania wbudowanego.

Jesteśmy zadowoleni z premiery nowej płytki adaptera, ponieważ umożliwi ona naszym klientom szybką konfigurację i zapoznanie się z ofertą Anybus CompactCom – podsumowuje Andreas Stillborg.

Źródło: HMS Networks

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę