HMS Networks i Red Lion Controls łączą siły

HMS Networks i Red Lion Controls łączą siły HMS Networks

Firma HMS Networks sfinalizowała przejęcie Red Lion Controls od Spectris Group Holdings Limited. Obie firmy stanowią obecnie jeden podmiot i rozpoczynają współpracę w zakresie wspólnej strategii wejścia na rynek i oferty produktów.

Przejęcie, które po raz pierwszy ogłoszono 11 grudnia 2023 r., zostało już w pełni zatwierdzone. Oznacza to, że HMS Networks zatrudnia obecnie 1200 pracowników w 18 krajach. Większość personelu pracuje w USA, Szwecji i Niemczech.

Zakres zmian

Klienci HMS i Red Lion na początkowym etapie nie dostrzegą zmian. Nazwy firm HMS i Red Lion pozostaną niezmienione, a marki produktów będą promowane i sprzedawane tak jak dotychczas, za pośrednictwem tych samych kanałów. Produkcja i wysyłka będą obsługiwane odpowiednio przez jednostki HMS i Red Lion. Dane kontaktowe i adresy e-mail pozostają bez zmian, z wyjątkiem Indii, gdzie pracownicy Red Lion otrzymają adres hms-networks.com.

Oczekiwana synergia

W przyszłości połączenie obu firm zapewni wiele korzyści płynących z synergii, zwłaszcza że oznacza to jednocześnie poszerzenie amerykańskiego rynku dla HMS oraz europejskiego dla Red Lion. Największa część sprzedaży Red Lion przypada na Amerykę Północną, opierając się o dobrze rozwiniętą sieć dystrybutorów, którą HMS będzie mógł wykorzystać do zwiększenia sprzedaży bramek sieciowych i rozwiązań zdalnego dostępu. Firma HMS, realizując około 60 % swojej sprzedaży na dużych rynkach automatyki w Europie oraz poprzez dobrze rozwinięte i ukierunkowane kanały rynkowe, będzie mogła sprzedawać krzyżowo wybrane elementy oferty Red Lion.

Jesteśmy podekscytowani, mogąc powitać wszystkich nowych pracowników i cenionych klientów Red Lion w rodzinie HMS Networks. Jest to dla nas nowy, ekscytujący etap w naszej podróży. Ponieważ obecnie wspólnie inicjujemy proces integracji, z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie naszych połączonych mocnych stron, wspólnych wartości i zaangażowania w dostarczanie wyjątkowej wartości dla klientów. W ciągu najbliższych kilku kwartałów skupimy się na zapewnieniu płynnej integracji i aktywnym dążeniu do synergii pomiędzy spółkami - razem nie możemy się już doczekać umocnienia naszej pozycji na rynku północnoamerykańskim – mówi Staffan Dahlström, prezes i dyrektor generalny HMS.

Źródło: HMS Networks

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę