Hitachi Energy uhonorowana tytułem „Fabryka Przyszłości"

Hitachi Energy uhonorowana tytułem „Fabryka Przyszłości" Hitachi Energy

Łódzkie centrum produkcji transformatorów Hitachi Energy zostało nagrodzone tytułem „Fabryka Przyszłości", przyznawanym przez Fundację Platforma Przemysłu Przyszłości, która promuje innowacje i postęp technologiczny w polskim przemyśle produkcyjnym.

Łódzki kampus Hitachi Energy, zyskał uznanie za nowoczesne podejście do zarządzania swoimi zakładami. Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości doceniła m.in. zintegrowanie fabryk wchodzących w skład kampusu oraz ich współpracę, przenikanie się technologii i uwspólnienie części operacji: w zakresie systemów informatycznych, data center, cyberbezpieczeństwa i działań badawczo-rozwojowych.

Hitachi Energy uhonorowana tytułem „Fabryka Przyszłości" zdjęcie w treści artykułu

Łódzki kampus Hitachi Energy składa się z czterech zakładów produkcyjnych i dwóch centrów inżynieryjnych, zatrudniających ponad 1400 pracowników. Dzięki ich zaangażowaniu, Łódź stała się ważnym ogniwem w dostarczaniu transformatorów mocy i rozdzielczych, które zapewniają niezawodne zasilanie klientom w Europie i na całym świecie oraz wspierają transformację energetyczną w kierunku neutralnej węglowo przyszłości. Transformatory są kluczowymi elementami przyszłych systemów czystej energii. Hitachi Energy posiada szereg zakładów projektowych, produkcyjnych i serwisowych w 10 europejskich krajach. Nasze transformatory są obecne m.in. w centrach danych należących do światowych gigantów, w zakładach energetycznych, na farmach wiatrowych i fotowoltaicznych czy w pociągach.

Rozwój zaawansowanych technologii dla rynku energetycznego wymaga nowoczesnego podejścia. U podstaw działalności Hitachi Energy leży nieustanne stawianie na współpracę, rozwój i innowacyjność, a także realizacja długoterminowej wizji: dążenia do osiągnięcia zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich. Rada Programowa konkursu doceniła m.in. wewnętrzny plan ciągłego, wszechstronnego rozwoju, obejmujący przekrojowo kilka zakładów i rozmaite procesy – od zadowolenia klienta, przez optymalizację procesów i zwiększanie efektywności, po wspieranie rozwoju i wellbeingu pracowników.

Wierzymy, że różnorodne zespoły i współpraca pomiędzy nimi to siła naszej organizacji. Cieszymy się, że doceniła to również kapituła konkursu – powiedział Mateusz Kowalczykiewicz, wiceprezes zarządu Hitachi Energy w Polsce, dyrektor ds. operacyjnych w Hubie Transformatorów Suchych, Dystrybucyjnych i Trakcyjnych w Hitachi Energy. – Jesteśmy niezmiernie dumni z uhonorowania nas tytułem „Fabryka Przyszłości”. Traktujemy to jako inspirację na drodze do dostarczania jeszcze bardziej innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań dla branży energetycznej.

Hitachi Energy uhonorowana tytułem „Fabryka Przyszłości" zdjęcie w treści artykułu

Nowoczesna fabryka to nie tylko zaawansowane procesy produkcyjne i technologie cyfrowe. W Łodzi niewątpliwie stawiamy na kulturę innowacyjności. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i staramy się szybko reagować na zmiany – powiedział Łukasz Szablewski, ekspert ds. rozwoju procesów operacyjnych w europejskim hubie Biznesu Transformatorów w Hitachi Energy. – Uważamy, że ludzie są naszym najważniejszym zasobem, koncentrujemy się na ich zdrowiu oraz bezpieczeństwie. Każdego dnia współpracujemy z naszymi klientami oraz partnerami, aby osiągnąć zrównoważoną przyszłość energetyczną dla wszystkich.

Konkurs „Fabryka Przyszłości" przeprowadzany jest od 2021 roku i skupia się na identyfikacji innowacyjnych rozwiązań i dobrych praktyk w zakresie transformacji technologicznej, ekologicznej i organizacyjnej przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce. Organizatorem jest Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości, która powstała z myślą o wzmacnianiu kompetencji i konkurencyjności przedsiębiorstw w Polsce poprzez wsparcie ich transformacji w kierunku Przemysłu 4.0.

Źródło: Hitachi Energy

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę