Heilind Electronics rozszerza asortyment czujników temperatury

Firma Heilind Electronics rozszerza asortyment Heilind Electronics

Firma Heilind Electronics, wiodący dystrybutor komponentów elektronicznych na całym świecie, ogłosiła nowe partnerstwo – z przedsiębiorstwem TEWA, czołowym producentem m.in. termistorów NTC.

Linia czujników temperatury TEWA uzupełni istniejące portfolio produktów firmy Heilind standardowymi i niestandardowymi czujnikami temperatury opartymi na NTC, PTC, RTD, TC i innych elementach czujnikowych. Urządzenia te mogą być stosowane do pomiaru temperatury w zastosowaniach konsumenckich i przemysłowych – szczególnie tych, które wymagają stabilnych temperatur pracy w zakresie od 80°C do 1000°C.

Termistory NTC charakteryzują się wysoką czułością termiczną, licznymi konfiguracjam – i fizycznymi, i elektrycznymi - oraz wytrzymałością mechaniczną i elektryczną. To czyni je najbardziej uniwersalnymi czujnikami do krytycznych zastosowań w zakresie pomiaru i regulacji temperatury, a liczne zastosowania czujników firmy TEWA, oprócz tych wskazanych, obejmują również produkty do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, kotły, chłodnictwo, motoryzację, oprzyrządowanie, komunikację i biomedycynę.

Źródło: Heilind Electronics

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę