GE Automation & Controls z nagrodą od Frost&Sullivan

Frost&Sullivan

Firma GE Automation&Controls została uznana liderem nowatorskich systemów sterowania IICS przez niezależną firmę doradczą Frost&Sullivan, zdobywając tym samym międzynarodową nagrodę 2018 Global Edge Control and Analytics Company of The Year Award.

IICS (Industrial Internet Control System) to nowy typ kontrolerów przeznaczonych dla aplikacji, w których kontroler przestaje pełnić wyłącznie funkcję sterowania procesem produkcyjnym. IICS staje się elementem pozwalającym optymalizować prowadzony proces on-line i uzależnić go od zewnętrznych czynników ekonomicznych, mających na niego bezpośredni wpływ.

Systemy IICS zawierające kontrolery optymalizujące procesy produkcyjne są w stanie zapewnić klientom 7-proc. wzrost wydajności systemu, 22-proc. wzrost efektywności oraz zredukować koszty utrzymania ruchu o 40%.

Pierwszym produktem, który wytycza nowy standard dla systemów sterowania projektowanych zgodnie z ideą Przemysłu 4.0, dla cyberbezpiecznych systemów IIoT, jest kontroler CPE400 od GE Automation & Controls.

CPE400 jest kontrolerem typu Stand Alone, czyli integruje wszystkie elementy niezbędne do uruchomienia, tj. zasilacz systemowy, jednostkę centralną oraz porty komunikacyjne. CPE400 integruje w standardzie 6 gigabitowych portów Ethernet. Przy ich pomocy możliwa jest nie tylko komunikacja z układami I/O i systemami SCADA, ale i międzyplatformowa wymiana danych z urządzeniami spoza świata automatyki. CPE400 pozwala na bezpieczne udostępnienie statusu pracy urządzenia oraz danych procesowych w chmurze.

Cyberbezpieczeństwo w przemysłowych systemach sterowania

Frost & Sullivan estymuje, że do roku 2020 w zakładach przemysłowych będzie działać ponad 1,7 miliarda urządzeń IIoT. Dzięki IICS bezpieczeństwo w systemach sterowania zgodnych z Przemysłem 4.0 nabiera zupełnie nowego znaczenia. Idea, która zakłada swobodną komunikację, wymusza przeanalizowanie aspektów bezpieczeństwa znacznie szerzej niż dotychczas. Certyfikat Achilles Level 2, który posiada CPE400, jest tylko jednym z dowodów na to, że kontroler jest bezpieczny i odporny na cyberataki.

Nagroda firmy doradczej Frost & Sullivan potwierdza skuteczność innowacyjnych działań rozwojowych obranych przez GE Automation & Controls, szczególnie dotyczących wdrażania nowych technologii i bezpieczeństwa systemów w kontekście Przemysłu 4.0. Takie systemy zaczynają już pracować w polskim przemyśle. My cieszymy się podwójnie – nie tak dawno, w 2016 roku, firma Astor otrzymała od Frost & Sullivan nagrodę lidera jakości polskiej automatyki przemysłowej. Nasza ponad 30-letnia współpraca z GE ma w tym osiągnięciu kluczowe znaczenie – komentuje Piotr Adamczyk, menedżer ds. produktów GE w firmie Astor.

Źródło: Frost&Sullivan

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę