elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Farnell wprowadza nowe rozwiązania czujnikowo-programowe

Farnell
Reklama
Reklama

Farnell wprowadził nowe, konfigurowalne rozwiązanie, oparte o wysokiej jakości oprogramowanie do zbierania danych oraz sprzęt firmy NI, połączone z wiodącymi na rynku sensorami marki Omega. To rozwiązanie eliminuje konieczność weryfikacji kompatybilności elementów zestawu, pozwalając klientom zaoszczędzić czas i pieniądze w trakcie monitorowania temperatury, testowania niezawodności i oceny pracy produktu w perspektywie całego czasu jego funkcjonowania.

Zespół ekspertów pracujących w firmie Farnell i odpowiadających za aparaturę kontrolno-pomiarową sparował ze sobą powszechnie używany sprzęt i oprogramowanie, sięgając po produkty marek NI i Omega, by zagwarantować ich kompatybilność, a także łatwość doboru rozwiązań. Sięgając po rekomendowane zestawy, inżynierowie mogą symulować prawdziwe środowisko, by mieć pewność że tworzone produkty będą spełniać specyfikację projektową, pracując dłużej i niezawodniej. Farnell świadczy też personalizowane usługi dopasowania zestawów i wsparcia technicznego, realizowane przez własną grupę ekspertów, spełniając tym samym indywidualne potrzeby klientów i dając szybszy dostęp do informacji potrzebnych podczas rozwiązywania problemów technicznych.

Reklama

NI to wiodący na rynku producent automatycznych systemów kontrolno-pomiarowych, które pomagają inżynierom rozwiązywać najtrudniejsze na świecie problemy. Oferowane przez firmę, połączone programowo systemy umożliwiają nieograniczone możliwości i pozwalają na łatwe zintegrowanie istniejących narzędzi oraz procedur postępowania, prowadząc do korzyści płynących z wykorzystania danych w różnych aplikacjach i napędzając osiąganie pozytywnych rezultatów. Wszystkie z rozwiązań programowo-czujnikowych, dostępnych w firmie Farnell, opierają się o wykorzystanie wysokiej jakości sprzętu NI do zbierania danych oraz oprogramowania FlexLogger. Każdy z tych produktów idealnie nadaje się do testowania niezawodności i oceny pracy urządzeń w dłuższej perspektywie. Kluczowe cechy i korzyści, płynące z oferowanych rozwiązań to:

Powiązane firmy

Reklama

– możliwość wymiennego stosowania komponentów: modułowa obudowa z jednym gniazdem pozwala na łatwe zmienianie zestawów czujników – po prostu poprzez wymienianie modułów w zależności od aplikacji. Obudowa i oprogramowanie są kompatybilne ze wszystkim z ponad 80 modułów CompactDAQ serii C firmy NI,

przyjazność dla użytkownika: oprogramowanie do rejestracji danych FlexLogger pozwala na konfigurację własnego interfejsu użytkownika z wykresami, tabelami i wskaźnikami sygnalizującymi stany alarmowe. System umożliwia testowanie wielu zmiennych za jednym razem, przyspieszając proces podejmowania decyzji, w porównaniu do analogicznego oprogramowania, w którym za jednym razem mierzona jest tylko jedna zmienna. Użytkownicy mogą ustawiać warunki wyzwalania się alarmów i rejestracji danych, a także dodawać panele operatora do wprowadzania danych i przekazywania testowych metadanych,

kompatybilność: rezultaty testów mogą być zapisywane w plikach kompatybilnych z Excelem (.csv) lub w otwartym standardzie binarnym .tdms, który z powodzeniem można użyć z dowolnym, własnym oprogramowaniem.

Oferta Farnella w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej koncentruje się wokół wsparcia klienta na każdym etapie jego prac – zarówno poprzez dostarczanie na rynek najlepszych produktów od wiodących producentów, jak i w tym przypadku – poprzez dostarczanie naszym klientom wartościowych usług dodatkowych. Jesteśmy bardzo podekscytowani myślą o niezmiernie szerokim zakresie aplikacji, które można obsłużyć dzięki naszemu partnerstwu z NI – powiedział James McGregor, global head of test, tools and production supplies w firmie Farnell.

Grafika

Farnell oferuje pełny wybór wiodących na rynku narzędzi i materiałów potrzebnych do produkcji, dostarczanych wprost z magazynów, by wspierać projektowanie i testowanie elektroniki. Firma nie narzuca minimalnych wielkości zamówienia, a także prowadzi program zniżek edukacyjnych. Klienci mają bezpłatny dostęp do materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo i webinariów, a także obsługi oraz wsparcia technicznego, świadczonego w lokalnych językach przez 24 godziny na dobę w dni robocze.

Rozwiązania czujnikowo-programowe, oparte o produkty marek NI i Omega, są dostępne do nabycia z szybką wysyłką w sklepie Farnella; w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku oraz w sklepie Newark w Ameryce Północnej.

Źródło: Farnell

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama