Farnell wprowadza nowe rozwiązania czujnikowo-programowe

Farnell wprowadza nowe rozwiązania czujnikowo-programowe Farnell

Farnell wprowadził nowe, konfigurowalne rozwiązanie, oparte o wysokiej jakości oprogramowanie do zbierania danych oraz sprzęt firmy NI, połączone z wiodącymi na rynku sensorami marki Omega. To rozwiązanie eliminuje konieczność weryfikacji kompatybilności elementów zestawu, pozwalając klientom zaoszczędzić czas i pieniądze w trakcie monitorowania temperatury, testowania niezawodności i oceny pracy produktu w perspektywie całego czasu jego funkcjonowania.

Zespół ekspertów pracujących w firmie Farnell i odpowiadających za aparaturę kontrolno-pomiarową sparował ze sobą powszechnie używany sprzęt i oprogramowanie, sięgając po produkty marek NI i Omega, by zagwarantować ich kompatybilność, a także łatwość doboru rozwiązań. Sięgając po rekomendowane zestawy, inżynierowie mogą symulować prawdziwe środowisko, by mieć pewność że tworzone produkty będą spełniać specyfikację projektową, pracując dłużej i niezawodniej. Farnell świadczy też personalizowane usługi dopasowania zestawów i wsparcia technicznego, realizowane przez własną grupę ekspertów, spełniając tym samym indywidualne potrzeby klientów i dając szybszy dostęp do informacji potrzebnych podczas rozwiązywania problemów technicznych.

NI to wiodący na rynku producent automatycznych systemów kontrolno-pomiarowych, które pomagają inżynierom rozwiązywać najtrudniejsze na świecie problemy. Oferowane przez firmę, połączone programowo systemy umożliwiają nieograniczone możliwości i pozwalają na łatwe zintegrowanie istniejących narzędzi oraz procedur postępowania, prowadząc do korzyści płynących z wykorzystania danych w różnych aplikacjach i napędzając osiąganie pozytywnych rezultatów. Wszystkie z rozwiązań programowo-czujnikowych, dostępnych w firmie Farnell, opierają się o wykorzystanie wysokiej jakości sprzętu NI do zbierania danych oraz oprogramowania FlexLogger. Każdy z tych produktów idealnie nadaje się do testowania niezawodności i oceny pracy urządzeń w dłuższej perspektywie. Kluczowe cechy i korzyści, płynące z oferowanych rozwiązań to:

– możliwość wymiennego stosowania komponentów: modułowa obudowa z jednym gniazdem pozwala na łatwe zmienianie zestawów czujników – po prostu poprzez wymienianie modułów w zależności od aplikacji. Obudowa i oprogramowanie są kompatybilne ze wszystkim z ponad 80 modułów CompactDAQ serii C firmy NI,

przyjazność dla użytkownika: oprogramowanie do rejestracji danych FlexLogger pozwala na konfigurację własnego interfejsu użytkownika z wykresami, tabelami i wskaźnikami sygnalizującymi stany alarmowe. System umożliwia testowanie wielu zmiennych za jednym razem, przyspieszając proces podejmowania decyzji, w porównaniu do analogicznego oprogramowania, w którym za jednym razem mierzona jest tylko jedna zmienna. Użytkownicy mogą ustawiać warunki wyzwalania się alarmów i rejestracji danych, a także dodawać panele operatora do wprowadzania danych i przekazywania testowych metadanych,

kompatybilność: rezultaty testów mogą być zapisywane w plikach kompatybilnych z Excelem (.csv) lub w otwartym standardzie binarnym .tdms, który z powodzeniem można użyć z dowolnym, własnym oprogramowaniem.

Oferta Farnella w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej koncentruje się wokół wsparcia klienta na każdym etapie jego prac – zarówno poprzez dostarczanie na rynek najlepszych produktów od wiodących producentów, jak i w tym przypadku – poprzez dostarczanie naszym klientom wartościowych usług dodatkowych. Jesteśmy bardzo podekscytowani myślą o niezmiernie szerokim zakresie aplikacji, które można obsłużyć dzięki naszemu partnerstwu z NI – powiedział James McGregor, global head of test, tools and production supplies w firmie Farnell.

Grafika

Farnell oferuje pełny wybór wiodących na rynku narzędzi i materiałów potrzebnych do produkcji, dostarczanych wprost z magazynów, by wspierać projektowanie i testowanie elektroniki. Firma nie narzuca minimalnych wielkości zamówienia, a także prowadzi program zniżek edukacyjnych. Klienci mają bezpłatny dostęp do materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo i webinariów, a także obsługi oraz wsparcia technicznego, świadczonego w lokalnych językach przez 24 godziny na dobę w dni robocze.

Rozwiązania czujnikowo-programowe, oparte o produkty marek NI i Omega, są dostępne do nabycia z szybką wysyłką w sklepie Farnella; w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku oraz w sklepie Newark w Ameryce Północnej.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę