Farnell poszerza ofertę komponentów pasywnych

Farnell poszerza ofertę komponentów pasywnych Pixabay

Farnell ogłasza znaczne poszerzenie, i tak już szerokiej, oferty komponentów pasywnych, dodając nowe produkty takich marek jak Yageo, Kemet, Murata, Wurth Electronik i Panasonic.

Przewiduje się, że rynek komponentów pasywnych w nadchodzących latach będzie się nadal rozwijał. Rosnąca popularność elektroniki użytkowej, elektroniki samochodowej i automatyki przemysłowej sprawia, że wszystkie projekty wymagają większej liczby komponentów pasywnych. Farnell ma w swojej ofercie szeroką gamę komponentów pasywnych wiodących na rynku dostawców, aby kluczowe projekty, od robotyki i internetu rzeczy (IoT) po pojazdy elektryczne, rozwiązania 5G i aparaturę medyczną, były realizowane bez opóźnień. 

– Farnell doskonale zdaje sobie sprawę z ciągle zmieniających się wymagań rynkowych i potrzeby rozwijania się. W związku z rosnącą liczbą projektów wymagających komponentów pasywnych, takich jak projekty z zakresu przemysłowego internetu rzeczy (IIOT), robotyki, pojazdów elektrycznych i stacji ładowania oraz urządzeń do noszenia i nie tylko, Farnell stara się utrzymywać przewagę nad konkurencją, wprowadzając nowe produkty i współpracując z producentami już na etapie projektowania nowych technologii. Dzięki naszemu poszerzonemu asortymentowi różnych produktów wysokiej jakości jesteśmy w stanie sprostać zapotrzebowaniu na mniejsze i wydajniejsze komponenty. Zdajemy sobie sprawę z tego, że sytuacja rynkowa może się szybko zmienić, ale jesteśmy w stanie sprostać tym wyzwaniom dzięki naszej wiedzy i zapewnianiu doskonałej obsługi – mówi Juergen Ruben, Director Sales DACH & Eastern Europe at Farnell

Najważniejsze produkty z bogatego asortymentu Farnell obejmują kondensatory KC-LINK marki Kemet do montażu powierzchniowego z technologią KONNEKT, kondensatory z serii R4Y i C700; serię rezystorów cienkowarstwowych VT marki Yageo; cewki mocy SMT marki Wurth; kondensatory ceramiczne z ołowianymi dyskami marki Murata oraz rezystory grubowarstwowe przeciwprzepięciowe marki Panasonic z serii ERJ-PM8.

Te wszystkie wysokiej jakości komponenty są teraz dostępne w Farnell z dodatkowymi korzyściami w postaci szybkiej dostawy, różnych opcji pakowania, w tym pełnych i niepełnych szpul oraz pełnej zgodności z normami przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego i wojskowego wraz z pełną identyfikowalnością produktu z myślą o bezkompromisowej obsłudze naszych klientów.

Klienci i usługodawcy nadal mają znaczne zapasy magazynowe. Niemniej Würth Elektronik inwestuje w łańcuch dostaw i zapasy, aby się rozwijać. Solidny łańcuch dostaw, świetna dostępność i znakomite relacje partnerskie będą odgrywać istotną rolę w kontekście obsługi klientów, gdy rynek znów się ożywi. Postrzegamy to zarówno jako wyzwanie, jak i szansę. Oczekujemy, że druga połowa 2024 roku będzie bardziej pozytywna – mówi Simon Leuz, Team Lead Distribution EMEA, Wurth Elektronik.

Jeśli chodzi o dostępność zapasów i ceny, firma planuje prowadzić produkcje na podstawie sprzedaży lub gromadzić zapasy. Ceny spadają, zwłaszcza w przypadku części do produktów konsumenckich, takich jak smartfony i komputery PC. Zgodnie z oczekiwaniami oprócz utrzymującej się rywalizacji cenowej na rynku konsumenckim, będą miały miejsce okresowe korekty cen samochodów, więc Murata spodziewa się dalszego spadku cen również w tym sektorze, zwłaszcza na rynku pojazdów elektrycznych. Oczekuje się jednak, że do końca 2024 roku tempo obniżek cen nadwozi pojazdów elektrycznych spadnie – mów rzecznik firmy Murata. 

Obecnie występuje kilka utrzymujących się problemów, które mają negatywny wpływ na globalne łańcuchy dostaw: niektóre są nieodłącznie związane z charakterem tej branży, np. skala i złożoność nowoczesnych komponentów, a niektóre zależą od czynników zewnętrznych takich jak zakłócenia łańcucha dostaw i produkcji spowodowane zjawiskami pogodowymi, ograniczeniami handlowymi i globalną niestabilnością – dodaje rzecznik. – Jednak w branży elektronicznej wciąż wprowadzane jest wiele innowacji oraz pojawiają się nowe możliwości. Popyt na komponenty elektroniczne będzie nadal napędzany przez pojawianie się nowych i ekscytujących technologii, takich jak sztuczna inteligencja, a także ciągłe dążenie do dalszej cyfryzacji oraz podnoszenia poziomu inteligencji w sektorze przemysłowym, motoryzacyjnym i medycznym.

Grupa YAGEO jest dobrze przygotowana, aby dostarczać produkty wysokiej jakości na potrzeby przyszłych projektów. Dostrzegamy ogromne zainteresowanie inżynierów projektantów naszymi nowymi technologiami, zwłaszcza na rynkach e-mobilności, zielonej energii i automatyki przemysłowej – dodaje Thomas Heel, Group’s Director Global Distribution EMEA, Yageo. – Jesteśmy przekonani, że w nadchodzących latach nasza oferta rozwiązań elektronicznych będzie nadal się poszerzać, a popyt na wysokiej jakości komponenty elektroniczne rosnąć. Pozwoli to inżynierom i innowatorom przekraczać granice możliwości.

Źródło: Farnell 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę