elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Etykiety Etisoftu z certyfikatem FSC

Etisoft
Reklama
Reklama

Charakterystyczny symbol w kształcie drzewa – FSC (Forest Stewardship Council) – można znaleźć na tysiącach produktów na całym świecie. Ten znak świadczy o tym, że do ich produkcji użyto surowców pozyskanych w sposób odpowiedzialny i z poszanowaniem zasobów przyrody oraz zapewnieniem przestrzegania praw pracy, gwarancją płacy minimalnej i niewykorzystywaniem pracy przymusowej lub wykorzystywaniem dzieci przy tej pracy. Jak pokazuje przykład firmy Etisoft, odpowiedzialność i troska o środowisko naturalne mogą się także wyrażać w produkcji etykiet.

Firmy, które chcą korzystać z ekologicznych materiałów do znakowania swoich produktów, mogą wybrać etykiety marki Etisoft. Już w pięciu zakładach produkcyjnych Grupy Etisoft powstają one z surowców pochodzących z certyfikowanych źródeł. Jeśli firmie leży na sercu troska o środowisko, a jednocześnie zależy jej na tym, aby powierzchnia etykiet na wytwarzanych produktach była gładka, jednolita i wyglądała profesjonalnie, może wybrać etykiety z certyfikatem FSC.

Reklama

Kolejne oddziały Etisoftu oraz spółki z Grupy Etisoft mogą pochwalić się posiadaniem certyfikatów FSC i spełnieniem wymogów zarządzania zgodnie z  tym standardem. Czym jest Forest Stewardship Council? To międzynarodowy system certyfikacji gospodarki leśnej. Dziesięć obowiązujących na całym świecie zasad gwarantuje, że produkty z drewna i papieru oznaczone logotypem FSC pochodzą z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Forest Stewardship Council, niezależna organizacja non-profit, została założona w 1993 r. w odpowiedzi na obawy dotyczące wylesiania i z myślą o odwróceniu tego trendu. Globalna promocja zrównoważonego przemysłu leśnego znalazła wyraz w wyznaczeniu standardów dla produktów leśnych. Organizacja, również niezależnie, poświadcza, że standardy te zostały spełnione, a firma, której przyznano certyfikat FSC, może sprzedawać certyfikowane surowce, półfabrykaty lub wyroby.

Pomyślnie zakończony proces certyfikacji daje klientom możliwość wyboru produktów tych firm, w tym producentów etykiet i oznaczeń, które działają w sposób ekonomicznie opłacalny, a jednocześnie przyjazny dla środowiska i społecznie odpowiedzialny – podkreślił Michał Mirkowski z Działu Zapewnienia Jakości Dostawcy w Etisofcie. – W obliczu coraz większej presji środowiskowej, ekologicznej i  społecznej jest to coraz ważniejszy element przy wyborze dostawców towarów czy usług.

Reklama

Przyjazne środowiska etykiety, które są certyfikowane zgodnie z wytycznymi FSC, aktywnie przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju na całym świecie. Stosując się do nich, Etisoft dostarcza dowód własnego wkładu w te działania – a co za tym idzie, odpowiedzialnego wykorzystania surowców. Jak wymienił ekspert z Etisoftu, przeprowadzone w Etisoft audyty potwierdziły przestrzeganie wszelkich wymogów dotyczących zachowania ciągłości łańcucha kontroli FSC. Chodzi o takie etapy jak: las – producent – handlarz – producent – produkt. Troska o spełnienie wymagań związanych z posiadaniem certyfikatu FSC rozpoczyna się od zamówienia surowca, poprzez czynności przyjęcia na magazyn, produkcję i wreszcie wysyłkę do klienta.

Posiadane przez Etisoft certyfikaty: ISO 9001, ISO 14001, IATF 16949, oraz licencja FSC C151182, wyrobiły w pracownikach dobre nawyki. Każdy z nich, każdego dnia, dzięki swojej pracy dokłada małą cegiełkę, budując lepszy świat. Docenienie poprzez certyfikację to zachęta do dalszego doskonalenia się, do osiągania coraz lepszej pozycji w szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym. Na dbałość o środowisko obojętni nie zostają również klienci. Wybierając produkty ze znakiem FSC, wspiera się zasady i działania, które chronią powietrze, wodę i poprawiają ogólną jakość życia.

Źródło: Etisoft

 

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama