Eplan Partner Network – korzyści w ramach transformacji cyfrowej

Partner Network – korzyści w ramach transformacji cyfrowej Eplan

Sieć partnerska Eplan Partner Network została założona ponad dwa lata temu i od tego czasu dołączyło do niej około sześćdziesięciu firm. Partnerzy strategiczni, tacy jak Phoenix Contact, Siemens i Rockwell Automation, a także partnerzy technologiczni – w tym ABB, Lapp Kabel, Wago i Weidmüller – łączą siły pod jedną przewodnią zasadą: zapewnienia jak największej integracji swoich rozwiązań z Eplan. W dobie transformacji cyfrowej wszyscy łączą siły, aby różne aplikacje, takie jak konfiguratory produktów, CPQ, PLC, PLM/ERP i inne, mogły się ze sobą idealnie komunikować.

Firmy korzystają z aplikacji pochodzących od różnych producentów. Sieć partnerska Eplan Partner Network powstała, aby w pełni wykorzystać potencjał interakcji pomiędzy różnymi rozwiązaniami w środowisku konfiguratorów produktów, CPQ, PLC i PLM/ERP. Sieć wyznaczyła wiążące cele dalszego rozwoju ich integracji, tworząc solidną podstawę dla producentów. Klienci zyskują korzystając ze sprawdzonej jakości oprogramowania, jego ciągłego rozwoju i systematycznego zwiększania korzyści dla własnych przepływów pracy. Otwarte interfejsy i głęboka integracja dają szerokie możliwości wdrażania transformacji cyfrowej w rzeczywistym świecie.

Integracja hasłem przewodnim

Eplan Partner Network to globalna organizacja występująca z czterema rodzajami Partnerów: Partner strategiczny, Partner technologiczny, Partner ds. rozwoju i Partner ds. badań. Użytkownicy czerpią z aplikacji największe korzyści poprzez wspólne tworzenie integracji, nie wspominając o zapewnieniu wysokiej jakości i wsparciu opartym na otwartych interfejsach.

Partner Network

Międzynarodowa ekspansja Partnerów

Kluczowi gracze z sektora automatyki, w tym Partnerzy strategiczni, firmy: Rittal, Phoenix Contact i Rockwell Automation, są obecni w sieci już od początku 2021 r. W 2022 r. sieć została rozszerzona o firmę Siemens i jej dział Smart Infrastructure. Partnerzy technologiczni tworzą najbardziej wszechstronny obszar w sieci Eplan Partner Network, obejmujący 38 firm z tego sektora. 

Eplan odgrywa ważną rolę w rosnącej sieci projektantów systemów elektrycznych. Dobrym przykładem jest bezproblemowa integracja cyfrowej platformy e-Configure firmy ABB z Eplan Data Portal, usprawniająca proces projektowania dla użytkowników. Wraz z wprowadzeniem zrównoważonych systemów energetycznych i inteligentnej modernizacji przemysłu, firma ABB zobowiązuje się do wspierania profesjonalistów zarządzających tymi zmianami. Integracja narzędzi inżynierskich i konfiguracyjnych zapewnia zarówno oszczędność czasu, jak i wysoką jakość danych – podkreśla Luca Cavalli, dyrektor ekosystemu cyfrowego ABB.

Inni Partnerzy technologiczni to m.in. firmy Auvesy-MDT, Ehrt, Gossen Metrawatt, Jetter i Sigmatek, a na arenie międzynarodowej Digiwin (Chiny), Trace Software (Francja) oraz Omron, Wago i Weidmüller, które są firmami globalnymi. 

Interfejs pomiędzy Digiwin PLM i Eplan pomaga inżynierom w pełni skupić się na planowaniu projektów. Wszystkie istotne informacje, w tym zestawienia materiałów, dane artykułów i dane projektu, są automatycznie synchronizowane między Platformą Eplan i Digiwin PLM. Użytkownicy korzystają ze spójnych i aktualnych danych przez cały cykl życia projektu – dodaje Sandra Huang z Digiwin.

Po stronie Partnerów ds. rozwoju znajduje się mnóstwo znanych firm z branży automatyki, w tym Alexander Bürkle (hurtownik elektroniki/dostawca usług technologicznych), CADTalk (integracje CAD/PDM-ERP), Cideon (integrator systemów), D&TS GMBH (zarządzanie danymi), Elmo Solutions (integracje CAD/PDM/PLM-ERP), Grollmus (programowanie PLC), PLM CAD Utilities (integracje CAD/PDM/PLM-ERP), Secude International (Microsoft i SAP Partners), Semodia (eksport MTP ), Solidline (dostawca systemów PLM), Wus-Tec (produkcja przewodów) i Zahnen Technik (technologia wodno-ściekowa). Świadczy to o szerokiej gamie rozwiązań, które są wykorzystywane i integrowane w środowisku Eplan. 

Chcemy zapewnić każdemu dostęp do czystej wody. Dzięki naszej współpracy z firmą Eplan, każdego dnia zbliżamy się do tej wizji – powiedział Benedikt Ney, CTO z Zahnen Technik.

W zakresie Partnerów ds. badań, podpisano współpracę z Uniwersytetem TH Lübeck, Europejskim Centrum Transformacji 4.0 (E4TC) oraz Instytutem Sterowania Obrabiarek i Jednostek Produkcyjnych (ISW) z Uniwersytetu w Stuttgarcie.

Źródło: Eplan 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę