elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

EPLAN Data Portal: Droga do identyfikacji danych urządzeń

EPLAN
Reklama
Reklama

Cyfrowe dane urządzeń są obecnie ważnym elementem wydajnej inżynierii. Jednym z największych wyzwań jest w tym wypadku zapewnienie zarówno wysokiej jakości danych, jak i ich dokładności. EPLAN Data Portal podejmuje wyzwanie: od początku roku portal jest aktualizowany co miesiąc, znacznie częściej niż poprzednio. Użytkownicy otrzymali teraz nową funkcję oceny danych urządzeń, co daje producentom opartą na praktyce informację zwrotną z rynku. Ponadto, od targów Hannover Messe, EPLAN Data Portal w wersji Lab zapewnia użytkownikom wczesny dostęp do testowania i wypróbowywania najnowszych funkcjonalności programu.

EPLAN Data Portal to centralna platforma dla dystrybucji cyfrowych danych urządzeń w zakresie automatyzacji inżynierii. Obecnie ponad 230 producentów oferuje ponad 800 000 zestawów danych do pobrania – z wbudowanymi konfiguratorami i różnymi wariantami, w rzeczywistości jest ich ponad 2 miliony. Od początku roku dane te są aktualizowane co miesiąc, dzięki czemu użytkownicy i producenci mogą wydajniej korzystać z platformy i zapewnić wysoką jakość danych. Aktualizacje obejmują zarówno dodanie nowych producentów, jak i ulepszenie, rozszerzenie oraz update istniejących danych produkcyjnych.

Reklama

Kolejnym krokiem do ciągłego podnoszenia jakości jest zupełnie nowa funkcja oceny przez użytkowników. Jak w przypadku innych portali, takich jak Amazon, pozwala to użytkownikom oceniać dostarczane treści, przyznając im gwiazdki. Celem jest ocena i kwalifikacja danych cyfrowych produktu, a nie samego produktu. W sensie świadomości społeczności, użytkownicy dostarczają w ten sposób cennych informacji zwrotnych z codziennej pracy, przydatnych dla innych użytkowników oraz dających producentom cenne sygnały z rynku o ciągłej konieczności dopracowywania swoich danych. Sami użytkownicy mogą w ten sposób mieć wpływ na jakość danych.

W oparciu o funkcję oceny, użytkownicy mogą sortować wyniki wyszukiwania w portalu,korzystając z dwóch dodatkowych opcji: filtrowania danych urządzeń według tych o najwyższej ocenie lub alternatywnie, według dotychczasowej liczby pobrań zestawów danych. W ten sposób użytkownicy dokładnie wiedzą, które produkty zapewniają najlepszą jakość danych oraz które urządzenia są najpopularniejsze w swojej grupie produktów. Naturalnie zakłada się, że inżynierowie będą aktywnie korzystać z funkcji oceny, co jest jedynym sposobem zwiększenia jej przydatności dla wszystkich. Uważa się, że stanowi to znaczącą wartość dodaną – i dlatego ocena użytkowników jest bardzo pożądana.

Reklama

Oceny użytkowników oraz łatwość i prostota obsługi – w połączeniu z właściwą zawartością - są kluczowe dla przyszłych aplikacji w chmurze obliczeniowej. Od kwietnia, kiedy to pojawił się interfejs EPLAN Data Portal w nowej wersji Lab, użytkownicy mają możliwość jego bezpośredniego testowania. Niezależnie od tego, czy wypróbowują nowe funkcje wyszukiwania, czy chcą poznać wygląd nowego panelu: wersja Lab ma już wszystkie te funkcje. Będzie ona stale rozszerzana, a nowe wersje będą regularnie dostępne do przetestowania.

 

Źródło: EPLAN

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama