elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Endress+Hauser i Politechnika Wrocławska partnerami

Endress+Hauser
Reklama
Reklama

Polski oddział Endress+Hauser podpisał porozumienie o współpracy z Politechniką Wrocławską. Popisana 7 lipca umowa obejmie kilka obszarów, w tym m.in. działania edukacyjne (szkolenia, wymiany studenckie), prace badawcze i rozwojowe, a także komercjalizację rozwiązań powstałych w wyniku realizowanych wspólnie projektów.

Każdej ze stron porozumienia zależy na wzajemnym wykorzystaniu doświadczenia, wiedzy i potencjału tkwiącego w prowadzonej działalności. Politechnika Wrocławska należy do czołówki uczelni technicznych w Polsce. Uczy się na niej ponad 22 tys. studentów, którzy po ukończeniu studiów, a często jeszcze w ich trakcie, szukają dla siebie miejsca na rynku pracy. Jako innowacyjna firma o profilu technicznym chcemy mieć swój udział w ich procesie kształcenia. Jednocześnie wiemy, jak wiele sami możemy nauczyć się od młodego pokolenia – mówi Maciej Sieczka, prezes zarządu i dyrektor zarządzający Endress+Hauser Polska.

Reklama

Pierwszym wspólnie realizowanym projektem będzie program praktyk, natomiast w toku rozwoju współpracy zakres umowy będzie rozszerzany o kolejne działania, spójne z polityką rozwoju obu podmiotów.

Reklama

Źródło: Endress+Hauser

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama