ECOM Instruments na targach SPS 2022

ECOM Instruments na targach SPS 2022 Pepperl+Fuchs

Dzięki solidnym, iskrobezpiecznym i inteligentnym urządzeniom, pracownicy mogą korzystać z funkcji akwizycji danych, inteligentnej konserwacji i zdalnej pomocy również w obszarach zagrożonych wybuchem. Na targach SPS - Smart Production Solutions, odbywających się w Norymberdze w dniach od 8 do 10 listopada, firma ECOM Instruments, będąca oddziałem Pepperl+Fuchs, zademonstruje wieloaspektowy ekosystem, stanowiący połączenie między pracownikami mobilnymi i niebezpiecznymi obszarami w inteligentnej fabryce. Smartfony, tablety i inteligentne okulary zapewniają pracownikom mobilnym niemal nieograniczoną elastyczność w każdych warunkach pracy.

Portfolio ECOM łączy dużą wydajność, niezawodną komunikację i łatwość użytkowania w całościową koncepcję. Inteligentne rozwiązania otwierają nowy wymiar współpracy cyfrowej w obszarach niebezpiecznych: niezależnie od lokalizacji, szybko i bezpiecznie. Inteligentne, iskrobezpieczne urządzenia, najnowocześniejsze oprogramowanie i usługi cyfrowe umożliwiają pracownikom mobilnym dzielenie się wiedzą w czasie rzeczywistym oraz korzystanie z usług wirtualnego eksperta. Rezultatem są lepiej przewidywalne i sterowalne procesy, oszczędność kosztów dzięki mniejszej liczbie przestojów, a także większa produktywność i zrównoważone zarządzanie wiedzą.

Wsparcie cyfrowe również bez użycia rąk: Visor-Ex 01

Najważniejszym punktem prezentacji ECOM Instruments będą najlżejsze obecnie na rynku iskrobezpieczne, inteligentne okulary Visor-Ex 01, ważące 180 gramów. To pierwsze tego typu urządzenie z certyfikatem ATEX i IECEx. Unikalną cechą okularów jest nowa koncepcja rozdziału różnych funkcji na poszczególne komponenty w celu zminimalizowania wagi. Modułowy system inteligentnych okularów ze zintegrowaną kamerą i mikrofonem, smartfon Smart-Ex 02 oraz zewnętrzny akumulator, zapewniają mobilnym pracownikom największą możliwą elastyczność, a także dają nowe sposoby pracy nad ich zadaniami, np. z obiema rękami wolnymi. Na wyświetlaczu OLED w Visor-Ex 01 są prezentowane informacje potrzebne do pracy. Niepodzielna uwaga pracownika na bieżącym zadaniu zmniejsza ryzyko błędów lub przerw w przepływie pracy.

Teraz dostępny również do użytku w strefie 1/21: Tab-Ex 03

W przypadku wymagających przepływów pracy, np. ze szczegółowymi planami lub obszernymi listami kontrolnymi, przydatnym urządzeniem jest samoistnie bezpieczny tablet Tab-Ex 03, wyposażony w duży, 8-calowy wyświetlacz. Od końca października 2022 r. Tab-Ex 03 jest on dostępny nie tylko w wersji DZ2 (strefa 2/22), ale też w wariancie DZ1 do użytku w strefie 1/21. Dzięki temu zapewnia wydajność i łatwość obsługi tabletu Samsung Galaxy Tab Active3 w tych obszarach zakładów przemysłowych, w których może się pojawić wybuchowa mieszanka powietrza z substancjami palnymi. Dla pracowników mobilnych oznacza to zwiększoną produktywność w ich codziennej pracy. Dzięki 13-megapikselowemu aparatowi z tyłu i 5-megapikselowemu aparatowi z przodu, mogą oni na przykład wzbogacać dokumentację w czasie rzeczywistym o zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości. Nowa wersja Enterprise Edition oprogramowania Samsung Knox zapewnia duży poziom bezpieczeństwa danych i urządzeń.

Inteligentna komunikacja w drodze: Smart-Ex 02

Podobnie, jak Tab-Ex i Visor-Ex, iskrobezpieczny smartfon Smart-Ex 02 może pracować w obszarach niebezpiecznych: tutaj mogą być używane tylko urządzenia mobilne certyfikowane do odpowiedniej strefy. Jako źródło informacji i dokumentacji, Smart-Ex 02 ułatwia pracownikom mobilnym rutynowe zadania związane z diagnostyką, konserwacją i serwisowaniem urządzeń i maszyn w strefach niebezpiecznych. Cyfrowa dokumentacja za pośrednictwem smartfona zapewnia bezproblemowe zarządzanie wiedzą w czasie rzeczywistym. Ergonomiczny smartfon można obsługiwać intuicyjnie nawet w rękawiczkach. Przyciski push-to-talk i alarmowe zapewniają nie tylko maksymalną łatwość obsługi, ale też zwiększają bezpieczeństwo pracownika mobilnego. Dzięki rozszerzonemu zakresowi temperatury pracy od -20 do +60°C, wytrzymałemu wyświetlaczowi wykonanemu ze szkła Gorilla Glass oraz akumulatorowi wystarczającemu na 24 godziny pracy, Smart-Ex 02 jest idealny do pracy w ciężkich warunkach przemysłowych.

Źródło: Pepperl+Fuchs

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę