Dwa nisko-prądowe procesory firmy AMD

AMD

Firma AMD wprowadziła dziś na rynek dwa nisko-prądowe procesory z rodziny AMD Ryzen™ Embedded R1000 przyczyniając się do dalszego wzrostu ekosystemu MiniPC bazujących na platformie AMD Ryzen Embedded. Procesory AMD Ryzen Embedded R1102G i R1305G to modele odpowiednio 6- i 10-watowe (TDP), które dają możliwość tworzenia systemów pozbawionych wentylatorów.

Dwóch producentów ogłosiło już wykorzystanie tych procesorów w swoich produktach, takich jak skalowalna platforma mini-ITX firmy Kontron i nowy system Red Oak z rodziny MiniPC firmy Simply NUC. W kwietniu 2019 r. AMD wprowadziło rozszerzenie do gamy procesorów Ryzen Embedded o układy AMD Ryzen Embedded R1000 SoC. Zbudowany na procesorach „Zen” i rdzeniach graficznych Radeon ™ „Vega”, Ryzen Embedded R1000 zapewnia 3 razy lepszą wydajność procesora na wat w porównaniu do poprzedniej generacji wbudowanego procesora AMD R-series oraz 4 razy lepszą wydajność procesora i grafiki.

Rodzina Ryzen Embedded R1000 obejmuje teraz dwa nowe procesory zaprojektowane pod kątem wydajnych kopert mocy, Ryzen™ Embedded R1102G i R1305G. Nowe procesory skalują odpowiednio od 6 do 10 watów TDP, jednocześnie oferując klientom możliwość obniżenia kosztów systemu przy mniejszym DIMMS pamięci i niższych wymaganiach energetycznych. Dzięki niskiej mocy koperty wbudowane procesory dają klientom możliwość tworzenia systemów bez wentylatora, otwierając nowe rynki, które mogą wykorzystać wysokowydajne procesory Ryzen Embedded. Oczekuje się, że te dwa nowe procesory będą dostępne do zamówienia pod koniec marca.

Klienci wdrażający Ryzen Embedded R1102G i R1305G to Kontron ze skalowalną platformą mini-ITX i Simply NUC z nową jednostką mini PC o nazwie Red Oak , która oferuje niedrogie rozwiązania wydajnościowe z zoptymalizowanym pod względem kosztów zestawem funkcji w linii Mini Ryzen Embedded Komputery osobiste.

Źródło: AMD

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę