Dni Innowacji zenon 2021, czyli debata o przyszłości

Dni Innowacji zenon 2021, czyli debata o przyszłości COPA-DATA

W dniach 7–9 września, producent oprogramowania COPA-DATA, gościł w Salzburgu klientów, partnerów oraz instytucje edukacyjne i badawcze na po raz pierwszy zorganizowanych ,,Dniach Innowacji zenon’’. Specjaliści IT i inżynierowie automatyki z 32 firm działających w różnych branżach dyskutowali o wyzwaniach i korzyściach wynikających z cyfryzacji i automatyzacji oraz o tym, jak działać w związku z postępującą konwergencją światów OT i IT.

,,Dni Innowacji zenon 2021’’ odbyły się pod hasłem „Wspólna praca z COPA-DATA nad przyszłością automatyzacji przemysłu i cyfryzacji”. Łącznie 40 uczestników z 11 państw osobiście doświadczyło interakcji, dzielenia się wiedzą oraz dyskusji o najbliższej przyszłości ich branż.

Wiele tematów do wyboru

Bezpośrednie spotkanie z naszymi klientami i partnerami, jak również z aktywnymi badaczami, ma dla nas ogromne znaczenie. Staramy się lepiej zrozumieć wyzwania, jakim stawiacie czoła na co dzień, i dlatego prosimy was o podzielenie się przemyśleniami z nami, abyśmy mogli dopasować do nich w plany rozwoju naszej platformy zenon. Jesteśmy ciekawi waszych pomysłów i pragniemy wprowadzić je w życie w najlepszy możliwy sposób – powiedział, otwierając spotkanie, prezes i założyciel COPA-DATA, Thomas Punzenberger.

Uczestnicy spotkania pod opieką pracowników firmy COPA-DATA, z działu R&D, mieli okazję indywidualnie zaplanować dwa dni eventu, wybierając spośród różnorodnych tematów: inżynierii obiektowej za pomocą modułu zenon Smart Objects; skalowalnych, modułowych scenariuszy wdrażania; technicznych wyzwań konwergencji OT–IT; tematów związanych z bezpieczeństwem oraz kontekstualizacji i analizy danych.

Międzybranżowe podejście do tematu, zrzeszające uczestników z różnych dziedzin i branż, dało pole i możliwości do lepszego, wzajemnego poznania i nauki nowych rzeczy. Do Salzburga przyjechali eksperci z dziedziny budowy maszyn, technologii pakowania i automatyki przemysłowej, jak również ogólnej inżynierii oprogramowania i energetyki. Na jakim innym wydarzeniu, jako inżynier mechanik, mogę spotkać inżyniera z branży energetycznej, z innego kraju, i nadal znaleźć wspólny temat do rozmowy? – skomentował jeden z uczestników wydarzenia. Dwa dni eventu zwieńczyła nieformalna, wieczorna impreza w gościnnym Salzburgu.

O cyfryzacji i nie tylko...

Cyfryzacja nabiera tempa w automatyzacji przemysłu. Jednocześnie, średniej wielkości firmy, w niektórych przypadkach masowo, inwestują teraz w cyfryzację. Niestety inwestycje te nie zawsze prowadzą do pożądanych wyników – mówi Gerald Lochner, kierownik ds. zarządzania produktami w COPA-DATA. – Dni Innowacji zenon zapewniają zarówno naszym klientom, jak i nam struktury i ramy do promowania otwartej kultury innowacji. W tym celu kierowaliśmy się wyłącznie do osób, które na co dzień borykają się z technicznymi wyzwaniami w swojej branży. Tym sposobem, szybko przeszliśmy do sedna sprawy podczas sesji i możemy nadal rozwijać nasz produkt w jeszcze bardziej ukierunkowany sposób.

Dzięki nowym informacjom i spostrzeżeniom zebranym podczas licznych paneli dyskusyjnych oraz wykładów w trakcie ,,Dni Innowacji’’ plan działania rozwoju oprogramowania zenon zostanie zweryfikowany i uzupełniony.

Wydarzenie to było sukcesem. Dobrze było zobaczyć, że z pomocą zenona 10 wiele wyzwań zostało rozwiązanych. Udało się nam także obrać właściwy, docelowy kierunek nadchodzących wydań platformy. Podczas rozmów z gośćmi eventu zebraliśmy wiele informacji, które pomogą nam w opracowaniu nowych rozwiązań – podsumował Gerald Lochner. Najnowsza wersja – zenon 10 – została wydana w kwietniu 2021 r.

Źródło: COPA-DATA

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę