elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Dni Innowacji zenon 2021, czyli debata o przyszłości

COPA-DATA
Reklama
Reklama

W dniach 7–9 września, producent oprogramowania COPA-DATA, gościł w Salzburgu klientów, partnerów oraz instytucje edukacyjne i badawcze na po raz pierwszy zorganizowanych ,,Dniach Innowacji zenon’’. Specjaliści IT i inżynierowie automatyki z 32 firm działających w różnych branżach dyskutowali o wyzwaniach i korzyściach wynikających z cyfryzacji i automatyzacji oraz o tym, jak działać w związku z postępującą konwergencją światów OT i IT.

,,Dni Innowacji zenon 2021’’ odbyły się pod hasłem „Wspólna praca z COPA-DATA nad przyszłością automatyzacji przemysłu i cyfryzacji”. Łącznie 40 uczestników z 11 państw osobiście doświadczyło interakcji, dzielenia się wiedzą oraz dyskusji o najbliższej przyszłości ich branż.

Wiele tematów do wyboru

Bezpośrednie spotkanie z naszymi klientami i partnerami, jak również z aktywnymi badaczami, ma dla nas ogromne znaczenie. Staramy się lepiej zrozumieć wyzwania, jakim stawiacie czoła na co dzień, i dlatego prosimy was o podzielenie się przemyśleniami z nami, abyśmy mogli dopasować do nich w plany rozwoju naszej platformy zenon. Jesteśmy ciekawi waszych pomysłów i pragniemy wprowadzić je w życie w najlepszy możliwy sposób – powiedział, otwierając spotkanie, prezes i założyciel COPA-DATA, Thomas Punzenberger.

Uczestnicy spotkania pod opieką pracowników firmy COPA-DATA, z działu R&D, mieli okazję indywidualnie zaplanować dwa dni eventu, wybierając spośród różnorodnych tematów: inżynierii obiektowej za pomocą modułu zenon Smart Objects; skalowalnych, modułowych scenariuszy wdrażania; technicznych wyzwań konwergencji OT–IT; tematów związanych z bezpieczeństwem oraz kontekstualizacji i analizy danych.

Reklama

Międzybranżowe podejście do tematu, zrzeszające uczestników z różnych dziedzin i branż, dało pole i możliwości do lepszego, wzajemnego poznania i nauki nowych rzeczy. Do Salzburga przyjechali eksperci z dziedziny budowy maszyn, technologii pakowania i automatyki przemysłowej, jak również ogólnej inżynierii oprogramowania i energetyki. Na jakim innym wydarzeniu, jako inżynier mechanik, mogę spotkać inżyniera z branży energetycznej, z innego kraju, i nadal znaleźć wspólny temat do rozmowy? – skomentował jeden z uczestników wydarzenia. Dwa dni eventu zwieńczyła nieformalna, wieczorna impreza w gościnnym Salzburgu.

O cyfryzacji i nie tylko...

Cyfryzacja nabiera tempa w automatyzacji przemysłu. Jednocześnie, średniej wielkości firmy, w niektórych przypadkach masowo, inwestują teraz w cyfryzację. Niestety inwestycje te nie zawsze prowadzą do pożądanych wyników – mówi Gerald Lochner, kierownik ds. zarządzania produktami w COPA-DATA. – Dni Innowacji zenon zapewniają zarówno naszym klientom, jak i nam struktury i ramy do promowania otwartej kultury innowacji. W tym celu kierowaliśmy się wyłącznie do osób, które na co dzień borykają się z technicznymi wyzwaniami w swojej branży. Tym sposobem, szybko przeszliśmy do sedna sprawy podczas sesji i możemy nadal rozwijać nasz produkt w jeszcze bardziej ukierunkowany sposób.

Dzięki nowym informacjom i spostrzeżeniom zebranym podczas licznych paneli dyskusyjnych oraz wykładów w trakcie ,,Dni Innowacji’’ plan działania rozwoju oprogramowania zenon zostanie zweryfikowany i uzupełniony.

Wydarzenie to było sukcesem. Dobrze było zobaczyć, że z pomocą zenona 10 wiele wyzwań zostało rozwiązanych. Udało się nam także obrać właściwy, docelowy kierunek nadchodzących wydań platformy. Podczas rozmów z gośćmi eventu zebraliśmy wiele informacji, które pomogą nam w opracowaniu nowych rozwiązań – podsumował Gerald Lochner. Najnowsza wersja – zenon 10 – została wydana w kwietniu 2021 r.

Źródło: COPA-DATA

Reklama
Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama