DigiKey otrzymuje certyfikat ISO 27001

DigiKey otrzymuje certyfikat ISO 27001 DigiKey

Firma DigiKey ogłosiła dzisiaj dodanie certyfikacji ISO 27001 do swojego zaawansowanego programu bezpieczeństwa danych. Certyfikacja ta podkreśla zaangażowanie firmy w bezpieczeństwo oraz jej zdolność do bezpiecznego zarządzania danymi klientów, dostawców i partnerów.

ISO 27001 to międzynarodowa norma branżowa dotycząca systemów zarządzania bezpieczeństwem informatycznym. Zapewnia ona zaangażowanie klientów, dostawców i pracowników firmy DigiKey w ochronę informacji zgodnie z najlepszymi praktykami w branży.

Certyfikacja ISO 27001 promuje holistyczne podejście do bezpieczeństwa informatycznego i stanowi narzędzie zarządzania ryzykiem, cyberbezpieczeństwem i doskonałością operacyjną – mówi Ramesh Babu, dyrektor ds informatyki w DigiKey.Podejście to pozwala firmie DigiKey na lepsze zrozumienie ryzyka oraz na proaktywne identyfikowanie i usuwanie słabych punktów, w odpowiedzi na wyzwania związane z cyberprzestępczością, chroniąc klientów, pracowników i partnerów.

Certyfikacja ISO 27001 to fundamentalna norma, która pomaga firmie DigiKey przygotować się do uzyskania innych potrzebnych certyfikatów. Poświadcza ona, że programy firmy zostały poddane niezależnym audytom i są zgodne z tą normą.

Oprócz certyfikatu ISO 27001, program bezpieczeństwa informatycznego firmy DigiKey oferuje klientom i dostawcom dostęp do innych zaawansowanych narzędzi, takich jak uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA), chroniące konta przed oszustwami i nieautoryzowanym dostępem.

Źródło: DigiKey

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę