DigiKey kontynuuje serię „City Digital”: 4. sezon poświęcony sztucznej inteligencji

„City Digital”: 4. sezon poświęcony sztucznej inteligencji DigiKey

Firma DigiKey ogłasza publikację 4. sezonu serii filmów wideo „City Digital”, pt. „Sztuczna inteligencja w inteligentnym świecie” sponsorowanego przez firmy Molex i STMicroelectronics. W nowym sezonie zobaczymy serię złożoną z trzech odcinków i przyjrzymy się różnym aspektom integracji sztucznej inteligencji (AI), od infrastruktury oraz transportu po monitorowanie warunków środowiskowych i usługi publiczne.

Sezon 4 skupia się na sztucznej inteligencji (AI) i jej transformacyjnej roli w kształtowaniu nowoczesnych miast. Dzisiejsze innowacje sprzętowe i programowe umożliwią integrację sztucznej inteligencji z tkanką miejską przyszłości w celu zwiększenia wydajności, zrównoważonego rozwoju i jakości życia.

Przypadki wykorzystania sztucznej inteligencji w miastach inteligentnych dopiero zaczynają się ujawniać i odegrają kluczową rolę w tworzeniu inteligentniejszych, bardziej zrównoważonych i przyjaznych miast – mówi Josh Mickolio, dyrektor ds. rozwoju biznesu technologicznego w DigiKey. – Nasze partnerstwo z takimi dostawcami, jak Molex i STMicroelectronics zapewnia inżynierom i projektantom dostęp do najnowszych technologii oraz komponentów do budowy urządzeń i systemów, które wprowadzą miasta inteligentne w przyszłość.

Bardzo się cieszymy, że możemy kolejny raz wziąć udział w tej wyjątkowej serii filmów wideo – mówi Fred Bell, wiceprezes ds. globalnej dystrybucji w firmie Molex.Sztuczna inteligencja (AI) przekształca świat, a pierwszy odcinek daje świetny wgląd w to, jak wpływa na infrastrukturę, a także stanowi idealną okazję do zaprezentowania osiągnięć firmy Molex w tej dziedzinie.

STMicroelectronics oferuje w pełni ukształtowany ekosystem, który wspiera każdy aspekt rozwiązań brzegowych, od naszych precyzyjnych czujników, mikrokontrolerów i mikroprocesorów, po wsparcie deweloperów za pośrednictwem wszechstronnych narzędzi programowych – mówi Louis Gobin, inżynier ds. marketingu produktów w firmie STMicroelectronics. – Tworzymy inteligentniejsze, bardziej wydajne oraz responsywne środowiska, wprowadzając inteligencję do samej sieci brzegowej i umożliwiając tworzenie zintegrowanych rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję. Dzięki temu zaangażowaniu firma ST zajmuje pozycję lidera w branży, wyznaczając kierunek przyszłości, w której sztuczna inteligencja brzegowa będzie nie tylko możliwością, ale namacalną rzeczywistością wzbogacającą codzienne doświadczenia.

Pierwszy z trzech filmów wideo z serii pt. „Inteligentna sieć szkieletowa”, omawia kluczową rolę sztucznej inteligencji w modernizacji infrastruktury miejskiej. Ten odcinek pokazuje, w jaki sposób sztuczna inteligencja staje się podstawą wydajnego i zrównoważonego życia w mieście, od budynków inteligentnych wyposażonych w systemy energetyczne oparte na sztucznej inteligencji, po wdrażanie inteligentnego sterowania ruchem i wykorzystanie sztucznej inteligencji w monitorowaniu infrastruktury krytycznej.

Drugi film wideo, zatytułowany „W ruchu”, omawia, w jaki sposób sztuczna inteligencja (AI) rewolucjonizuje przemieszczanie się ludzi i towarów w swoim środowisku. Postęp w pojazdach autonomicznych, inteligentnych systemach zarządzania ruchem i transporcie publicznym opartym na sztucznej inteligencji pokazuje, w jaki sposób te technologie mogą sprawić, że transport będzie bezpieczniejszy, szybszy i bardziej przyjazny dla środowiska.

Trzeci i ostatni film wideo pt. „Responsywne miasto” omawia rolę sztucznej inteligencji w udoskonalaniu usług publicznych i monitorowaniu warunków środowiskowych. Omówiono potencjalny wpływ sztucznej inteligencji na gospodarowanie odpadami, konserwację predykcyjną obiektów użyteczności publicznej, a także możliwość monitorowania zmian w środowisku oraz reagowania na nie. Odcinek ten podkreśla również, w jaki sposób sztuczna inteligencja (AI) pomoże w tworzeniu bardziej responsywnych i adaptacyjnych środowisk miejskich.

Źródło: DigiKey

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę