Dassault Systèmes zaangażowany w ekologiczną cyfryzację

Dassault Systèmes zaangażowany w ekologiczną cyfryzację Dassault Systèmes

Dassault Systèmes jeszcze bardziej angażuje się w dostarczanie wirtualnych środowisk sprzyjających tworzeniu innowacji ukierunkowanych na zrównoważony rozwój oraz zapewnieniu harmonii między produktami, naturą i życiem.

Firma Dassault Systèmes ogłosiła dołączenie do grona współzałożycieli Europejskiej Koalicji na rzecz Ekologicznej Cyfryzacji będącej pierwszą w swoim rodzaju inicjatywą skupiającą największe firmy technologiczne wokół misji, jaką jest ekologiczna cyfryzacja gospodarki nie tylko europejskiej, ale także światowej.

Europejska Koalicja na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji została formalnie powołana 19 marca 2021 r. przy okazji unijnej konferencji Digital Day 2021. Jej celem jest podkreślenie roli, jaką sieci cyfrowe, technologie i aplikacje mogą odegrać w kontekście dostarczania korzyści środowiskowych i klimatycznych. Korzyści te zaś mają pomóc pozwolić przekształcić gospodarkę w odpowiedzi na problemy związane ze zmianami klimatycznymi, wyczerpywaniem się zasobów naturalnych, zanieczyszczeniem środowiska czy utratą bioróżnorodności.

Zamiarem koalicji jest inwestowanie w rozwój oraz wdrażanie rozwiązań przyjaznych środowisku w różnych sektorach gospodarki, a także opracowywanie bazujących na standardach metodologii ocen wpływu takich rozwiązań. Ponadto koalicja ma skupić się także na współpracy międzysektorowej.

Źródło: Dassault Systèmes

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę