elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Dassault Systèmes ogłasza przejęcie NuoDB

Dassault Systemes
Reklama
Reklama

Firma Dassault Systèmes, posiadająca dotychczas 16% udziałów w firmie NuoDB, ogłosiła jej przejęcie.

Powstała w 2010 r. firma NuoDB, z siedzibą w Cambridge w stanie Massachusetts, działa w sektorze rozproszonych baz danych SQL w chmurze. Jej rozwiązania wykorzystują wszystkie korzyści chmury, jak skalowalność na żądanie, ciągła dostępność i transakcyjność, a ponadto jest ukierunkowana na aplikacje krytyczne.

Cieszymy się z trwającej od dawna strategicznej współpracy z Dassault Systèmes i jesteśmy dumni, że możemy świadczyć usługi rosnącej bazie klientów Dassault Systèmes korzystających z chmury obliczeniowej. Rozpoczynamy nowy etap naszego partnerstwa, który zapewni NuoDB szereg ekscytujących możliwości biznesowych – mówi Bob Walmsley, dyrektor generalny NuoDB. – Dzięki połączonym, zwiększonym zasobom możemy przyspieszyć prace nad rozwojem produktu, co pozwoli wzmocnić wartość wielochmurowych, rozproszonych baz danych SQL dostarczanych jako usługa naszym strategicznym klientom.

Jednym z celów platformy 3DEXPERIENCE w chmurze jest dostarczanie maksymalnie skalowalnej i odpornej infrastruktury dla branż i klientów na całym świecie – mówi Florence Hu-Aubigny, wiceprezes ds. badań i rozwoju w Dassault Systèmes. – Nasza współpraca z NuoDB rozpoczęła się w 2013 r., a dziś pogłębiamy ją, podkreślając jednocześnie unikatowe możliwości rozproszonych baz danych SQL, które są ponadto doskonale przystosowane do obsługi natywnych środowisk chmurowych.

Transakacja między Dassault Systèmes i NuoDB ma zostać sfinalizowana w grudniu. W 2019 r. firma NuoDB wykazała dochody na poziomie 6 milionów dolarów. 

Źródło: Dassault Systèmes

Reklama
Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama