elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Danfoss z kolejnym wyróżnieniem Solar Impulse Efficient Solution

Danfoss
Reklama
Reklama

Rośnie liczba rozwiązań Danfoss otrzymujących ekskluzywne oznaczenie Efficient Solution od Solar Impulse Foundation. VLT AQUA Drive FC 202 jest piątym rozwiązaniem Danfoss z 1000 najbardziej czystych i rentownych rozwiązań na rzecz ochrony środowiska na świecie. 

Maksymalna efektywność energetyczna w zastosowaniach związanych z wodą i ściekami

Przetwornica częstotliwości VLT AQUA Drive FC 202 zapewnia najwyższą wydajność w aplikacjach wodnych i ściekowych napędzanych silnikami prądu przemiennego. Dzięki szerokiej gamie zaawansowanych funkcji standardowych, które można rozszerzyć o opcje poprawiające wydajność, napęd AC nadaje się zarówno do nowych, jak i modernizowanych projektów.

Znaczna codzienna zmienność obciążenia w oczyszczalniach wody lub ścieków sprawia, że ​​jest ekonomicznie wprowadzenie sterowania silnikiem w urządzeniach wirujących, takich jak pompy i dmuchawy. Napęd VLT AQUA nowej generacji może zaoferować realne oszczędności w pierwszym roku, które wynoszą 10–30% w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami napędowymi. Jego duża dostępność oraz niskie zużycie energii i koszty utrzymania zapewniają najniższy koszt posiadania. Dzięki szybkiej i łatwej w obsłudze konfiguracji ustawień, czas instalacji jest ograniczony do minimum.

Innowacyjne rozwiązanie wspiera cele zrównoważonego rozwoju ONZ, m.in.: nr 6 (Czysta woda i warunki sanitarne), nr 7 (Czysta i dostępna energia), nr 11 (Zrównoważone miasta i społeczności), nr 12 (odpowiedzialna konsumpcja i produkcja) dające właścicielom statków kolejny zrównoważony powód wyposażenia statków w rozwiązanie Danfoss.

Reklama

Cele zrównoważonego rozwoju i Fundacja Solar Impulse
1000 Effiecient Solution, 1000 wydajnych rozwiązań, indywidualnie ocenianych przez niezależnych ekspertów z World Alliance, będzie obejmować najlepsze rozwiązania, które świat ma do zaoferowania, jako czyste i opłacalne dla środowiska. Te efektywne rozwiązania są zgodne z pięcioma celami zrównoważonego rozwoju ONZ. Zostaną przedstawione rządom, przedsiębiorstwom i instytucjom, aby zachęcić je do przyjęcia bardziej ambitnych celów środowiskowych i polityki energetycznej.

Oznaczenie Solar Impulse Efficient Solution służy jako nowy i wiarygodny symbol, który można zastosować do produktów, procesów i usług, i służy jako gwarancja jakości dla tych, którzy chcą wdrożyć czyste rozwiązania i zapewniają przewagę konkurencyjną.

Misją World Alliance jest przyspieszenie działań na rzecz klimatu poprzez osiągnięcie ściślejszego dostosowania między sektorem prywatnym i publicznym. The World Alliance jest wspierany przez fundację Solar Impulse Foundation, której inicjator, przewodniczący i pilot Bertrand Piccard chce zilustrować, co jest możliwe dzięki obecnym innowacjom, twierdząc, że jesteśmy teraz w punkcie zwrotnym: “In the past, cleantech was not profitable, but today it is. Finally, we can reconcile economy and ecology (z ang. W przeszłości czyste technologie nie był opłacalne, ale dzisiaj już są. Wreszcie możemy pogodzić ekonomię i ekologię)”.

World Alliance ma prawie 1900 członków i szybko się rozwija.

Źródło: Danfoss

Reklama
Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama