elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Centrum projektowania i rozwoju Advantech oferuje spersonalizowane rozwiązania

Advantech
Reklama
Reklama

Pod nazwą „Design & Manufacturing Services" (DMS – usługi projektowe i produkcyjne) działa europejskie centrum kompetencji i projektowania firmy Advantech w Germering koło Monachium, oferując rozwiązania zaspokajające potrzeby klientów z wielu branż i działających na różnych rynkach.

Mając jako bazę najszerszą na świecie ofertę technologii i produktów w zakresie wbudowanego IoT oraz wiedzę popartą kompetencjami, centrum oferuje wydajne, dopasowane do potrzeb klienta, niestandardowe rozwiązania systemów wbudowanych. – Nasi klienci odnoszą korzyść dzięki krótszemu czasowi opracowania, zmniejszeniu ryzyka oraz obniżeniu kosztów – mówi Peter Marek, starszy dyrektor EIoT w Advantech Europe i szef centrum kompetencyjnego.

Reklama

Jako strategiczny partner wszystkich większych producentów procesorów i układów SoC, Advantech oferuje swoim klientom bezpośredni dostęp do najnowszych technologii oraz osiągnięć w branży półprzewodnikowej, w tym do rozwiązań, które jeszcze nie zostały wdrożone do produkcji. Advantech nieprzerwanie inwestuje w różne produkty, używane na płytach oraz na poziomie systemowym. Uzyskane w ten sposób wiedza i doświadczenie mogą być bezpiecznie wykorzystywane w projektach przeznaczonych dla klientów. 

Baza technologiczna firmy Advantech już dawno daleko wyszła poza moduły procesorów – kontynuuje Marek. – Dlatego możemy doradzać naszym klientom nie tylko przy wyborze odpowiedniego procesora, ale także w zakresie architektury i projektu systemu. W tym znaczeniu jest dla nas bardzo ważna bliska relacja z klientem.

Europejskie centrum rozwoju firmy Advantech przy pomocy 20 menedżerów programów oraz liderów projektów w Europie wdraża niestandardowe projekty w zakresie sprzętu, systemu BIOS i oprogramowania systemowego. Jest tam tworzone oprogramowanie dla systemów operacyjnych Windows, Linux i Android, a także są opracowywane projekty systemów w zakresie budownictwa, zarządzania ciepłem, integralności sygnałów, walidacji i certyfikacji. 

Reklama

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy tworzyć znacznie więcej niż tylko urządzenia przeznaczone do produkcji w firmie. Dzięki obszernej wiedzy w zakresie oprogramowania i wspólnemu projektowi mechanicznemu/termicznemu w istotny sposób przyczyniamy się do tego, aby nasi klienci w krótszym czasie i z mniejszym ryzykiem wprowadzali produkty do oferty jednocześnie dokładnie spełniając wymagania rynku – mówi Dirk Finstel, wiceprezes i CTO EIoT Europe w Advantech BV.

Kluczowe znaczenie ma jak najwyższa niezawodność oferowanego rozwiązania, co jest możliwe dzięki wewnętrznemu mechanizmowi zapewnienia jakości produktu. Już na etapie opracowywania jakość projektu jest stale monitorowana oraz poprawiana przez wyspecjalizowany dział zapewniania jakości. Wydajność produkcji oraz jakość wyrobów są stale ulepszane przez jednostki funkcjonalne dzięki optymalizacji produktu oraz jego identyfikowalności. Dopełnieniem tego procesu jest zaawansowane zarządzanie cyklem życia w przemyśle dla produktów i rozwiązań dostępnych długoterminowo. Wszystkie jednostki mają co najmniej certyfikaty ISO9001 i ISO14001, natomiast niektóre mają dodatkowe certyfikaty OHSAS18001, TL9000, ISO13485 i ISO17025.

Rozwiązania Advantech są przeznaczone dla różnych branż. Oprócz realizacji specjalistycznych projektów urządzeń wbudowanych, na przykład medycznych lub przemysłowych rozwiązań magazynowych, usługi projektowe i produkcyjne Advantech są również oferowane w celu integracji nowych kluczowych technologii w obszarach AI oraz AIoT.

Źródło: Advantech

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama