Bezwentylatorowy, kompaktowy komputer przeznaczony do systemów wizyjnych

Bezwentylatorowy, kompaktowy komputer firmy Advantech Advantech

Advantech wprowadza do sprzedaży EPC-C301 – kompaktowy, bezwentylatorowy komputer PC, który może być wykorzystywany m.in. w systemach wizyjnych, takich jak biometryczna sztuczna inteligencja (rozpoznawanie twarzy), automatyczna inspekcja optyczna (AOI) lub automatyczne rozpoznawanie numerów rejestracyjnych (APNR). Udostępna on przy tym różnorodne interfejsy wejścia/wyjścia i może działać w szerokim zakresie temperatury.

Funkcjonalne wejścia/wyjścia ukierunkowane na domenę i spełniające wymagania przemysłowe

EPC-C301 ma 4×GbE LAN i 4×USB 3.2 Gen2 x1 (10 Gb/s) przeznaczone do dołączenia kamer IP/HD wymaganych dla oprogramowania AOI, APNR i innych aplikacji wizyjnych. Aby zwiększyć możliwości rozbudowy, kompaktowa platforma Advantech (170 × 118 × 70 mm) ma także 4×USB 2.0 i 4×UART dla czytników kart, skanerów kodów kreskowych, klawiatur, czytników linii papilarnych oraz innych urządzeń peryferyjnych. Ponadto, EPC-C301 ma 2 izolowane porty CANBus do użytku w automatyce i aplikacjach medycznych.

EPC-C301 jest dostarczany z API i driverami dla systemów Windows i Linux dla zwiększenia wygody użycia oraz kompatybilności. Zestaw różnych wejść/wyjść oraz możliwość wyboru systemu operacyjnego sprawiają, że EPC-C301 jest wyjątkowo łatwo adaptowalny.

Wydajne przetwarzanie oraz wszechstronna rozbudowa

EPC-C301 jest wyposażony w energooszczędny procesor Intel Core ósmej generacji, pierwszy, w którym podwojono liczbę rdzeni z 2 do 4. Przy poborze mocy wynoszącym 15 W zapewnia on o 1,5× większą wydajność w porównaniu do procesorów z poprzedniej generacji. Dwukanałowa pamięć DDR4 z szybką transmisją danych ma pojemność do 32 GB i spełnia wymagania stawiane przez aplikacje przetwarzania obrazu. EPC-C301 jest wyposażony w slot M.2 M-Key 2280, który obsługuje dyski SSD SATA i SSD PCIe x4, umożliwiając zwiększenie szybkości obliczeniowej.

Rozwiązanie Advantech zapewnia możliwość rozbudowy niezbędną do sprostania wyzwaniom AIoT na krawędzi chmury. EPC-C301 ma sloty M.2 E-Key dla Wi-Fi i Bluetooth, M.2 B-key dla LTE i mini-PCIe, który jest kompatybilny z modułem mini-PCIe VEGA-330 AI firmy Advantech. Komputer działa w szerokim zakresie temperatury otoczenia (-20…+60°C) typowym dla aplikacji na zewnątrz budynków, takich jak infokioski, systemy informacyjne dla pasażerów lub inteligentne rozwiązania parkingowe.

Zestaw narzędzi Intel OpenVINO dla przyśpieszenia AIoT

EPC-C301 firmy Advantech jest dostarczany z zestawem narzędzi Intel OpenVINO, zgodnym z kartą akceleracji AI VEGA-330 i Ubuntu 18.04 LTS.

Sameer Sharma, dyrektor generalny ds. Inteligentnych miast i transportu w firmie Intel, stwierdził: – Pomimo wzrostu liczby ludności w miastach i pojazdów na drogach istnieje duża szansa, aby pomóc miastom wyprzedzić rosnące wymagania, obciążające istniejącą infrastrukturę drogową. Współpraca firmy Intel z Advantech, w połączeniu z inwestycjami w technologie AI, w tym zestaw narzędzi Intel OpenVINO, może pomóc przyspieszyć transformację w kierunku bezpieczniejszej, bardziej ekologicznej i wydajniejszej infrastruktury drogowej.

Wsparcie dla usług oprogramowania wbudowanego i WISE-DeviceOn

EPC-C301 jest dostarczany z obrazem systemu Windows 10, obrazem Ubuntu 18.04 LTS oraz API iManager. – Certyfikując EPC-C301 firmy Advantech dla Ubuntu 18.04, Canonical gwarantuje 10-letnie wsparcie dla aktualizacji oprogramowania, które zapewnia przedsiębiorstwom stabilną i bezpieczną platformę AIoT dla ich automatyki przemysłowej i robotyki – powiedział Loic Minier, globalny dyrektor ds. Inżynierii urządzeń w firmie Canonical.

EPC-C301 firmy Advantech jest dostarczany z oprogramowaniem WISE-DeviceOn służącym do zarządzania pracą urządzeń IoT i ich zdalnego monitorowania. Umożliwia ono użytkownikom wizualizację, obsługę i zarządzanie przemysłowymi urządzeniami IoT za pośrednictwem usług w chmurze.

Najważniejsze cechy i parametry komputera EPC-C301:

  •     Procesor Intel Core i7-8665UE/i5-8365UE ósmej generacji;
  •     Dwukanałowa pamięć DDR4-2400MT/s o pojemności do 32 GB;
  •     Dwa wyświetlacze HDMI + DP, o rozdzielczości do 4K2K;
  •     4×GbE, 4×USB 3.2, 4×USB 2.0, 3×RS-232/422/485, 1×RS-232, 2×izolowany CANBus i 8×GPIO;
  •     M.2 E-Key 2230, B-Key 3042, M-Key 2280 dla SATA & PCIe x4 SSD oraz mini-PCIe;
  •     Zasilanie 12V DC. Zakres temperatury otoczenia -20…+60°C (-4…+140°F);
  •     Wsparcie API iManager dla Windows 10, Linux oraz WISE-DeviceOn;
  •     Zestaw rozwojowy (EVK) domyślnie wyposażony w VEGA-330, Ubuntu 18.04 LTS, Intel OpenVINO Toolkit.

Bezwentylatorowy komputer PC Advantech EPC-C301 jest dostępny na zamówienie. Aby uzyskać więcej informacji na temat EPC-C301 lub innych produktów i usług Advantech, należy skontaktować się z lokalnym zespołem wsparcia sprzedaży lub odwiedzić witrynę internetową pod adresem www.advantech.eu.

Źródło: Advantech 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę