Bezprzewodowy system bezpieczeństwa w ofercie ABB

ABB

Firma ABB wprowadziła do swojej oferty systemów automatyki budynkowej nowoczesny system ABB-secure@home, który dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony domu i dodatkowo w łatwy sposób integruje się z ABB-free@home. 

Kompleksowa ochrona nieruchomości

Dzięki ABB-secure@home ochrona domu jest możliwa w dzień i w nocy, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nie tylko przed intruzami, ale także niefortunnymi zdarzeniami, takimi jak niekontrolowany wyciek wody czy pożar. Ten inteligentny, bezprzewodowy system jest w pełni dostosowany do indywidualnych potrzeb i stylu życia domowników.

ABB-secure@home wykorzystuje najnowocześniejsze czujniki, w tym podczerwieni, rejestrujące każdy ruch, a także monitorujące drzwi i okna. Czujniki bezpieczeństwa można podzielić na zdefiniowane lub zindywidualizowane i aktywować je zgodnie z potrzebami klienta. Najnowsza szyfrowana technologia bezprzewodowa z komunikacją dwukierunkową pozwala zmaksymalizować ochronę systemu. Współpracując z ABB-free@home®, jednostka centralna secure@home może być używana do zarządzania i monitorowania wszystkimi funkcjami bezpieczeństwa i ochrony budynku, w tym ustawiania i wyłączania alarmu włamaniowego, za pomocą panelu ABB-WelcomeTouch lub zdalnie za pośrednictwem portalu MyBuildings.

- Możliwość ochrony i bezpieczeństwa domu, nawet gdy nie ma w nim osób, jest jedną z najważniejszych funkcji inteligentnej automatyki budynkowej - powiedział Jarosław Grabowski, product marketing manager ABB Polska. - Użytkownicy mogą teraz uzyskać dostęp do tego samego poziomu inteligentnego sterowania systemem bezpieczeństwa, co do ogrzewania i oświetlenia. Bezpieczeństwo, oświetlenie, sterowanie żaluzjami, termoregulacja i drzwi wejściowe są teraz częścią jednego inteligentnego i zintegrowanego systemu.

ABB-secure@home jest niezwykle łatwy do uruchomienia i kontroli – nawet zdalnie za pomocą urządzenia mobilnego. Bezproblemowo łączy się z istniejącą technologią, tworząc bezpieczne i komfortowe środowisko domowe.

Prostota i elegancja

Instalowanie i uruchamianie ABB-secure@home jest proste i intuicyjne. Dzięki odpornym na zakłócenia, profesjonalnym urządzeniom bezprzewodowym nie narusza wykończenia ścian. Umożliwia łatwe zarządzanie za pomocą inteligentnej jednostki centralnej, dedykowanego pilota albo smartfona lub tabletu.

System ABB-secure@home jest w pełni integrowalny. W dowolnym momencie można zainstalować czujki – a sam system zamontować zarówno na etapie projektowania instalacji, jak i po wprowadzeniu się domowników. Jego niewątpliwą zaletę stanowi także nowoczesny, elegancki design ze zintegrowaną, podświetlaną klawiaturą pojemnościową oraz prostym w obsłudze interfejsem z intuicyjnym kreatorem konfiguracji. System jest dostępny online za pośrednictwem portalu MyBuildings. 

Źródło: ABB

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę