elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Sieć 5G dla firmy KUKA

Pixabay
Reklama
Reklama

Firma Nokia ogłosiła, że KUKA, wiodący producent robotów przemysłowych i rozwiązań automatyzacji, wdroży prywatną sieć Nokia 5G w inteligentnym centrum produkcji i rozwoju firmy KUKA w Augsburgu w Niemczech.

Kampusowa platforma sieciowa i aplikacyjna Nokia Digital Automation Cloud (DAC) będzie wspierać rozwój produktów ze skutkiem natychmiastowym. Michael Wagner, dyrektor ds. badań i rozwoju, Competence Center Control Technology w firmie KUKA, powiedział, że w nadchodzących latach przedsiębiorstwo, które reprezentuje, opracuje rozwiązania wykorzystające potencjał szybkiej, niezawodnej i bezpiecznej łączności 5G. Współpracując z firmą Nokia w zakresie prywatnych sieci bezprzewodowych, opracowano bowiem długoterminowy plan rozwoju, który pozwoli  wykorzystać nowe możliwości w przyszłych wydaniach 5G dla rozwiązań automatyzacji firmy.

Sieć 5G ciągle ewoluuje

Reklama

Wdrażając prywatną sieć 5G, firma KUKA będzie mogła zmaksymalizować potencjał nadchodzących wersji 3GPP 16 i 17. Platforma Nokia DAC umożliwi firmie KUKA skonfigurowanie sieci zgodnie z jej określonymi wymaganiami. W ramach wieloletniej umowy subskrypcyjnej Nokia będzie również wspierać firmę KUKA we wdrażaniu sieci, usługach wsparcia operacyjnego i szkoleniach, umożliwiając integrację nowych przypadków użycia, w tym nowych interfejsów i komponentów opartych na technologii 5G dla portfolio rozwiązań KUKA.

Dirk Lewandowski, wiceprezes Nokia Enterprise na Europę Środkową i Wschodnią, stwierdził, że sieć 5G nieustannie ewoluuje dzięki nowym możliwościom. Producenci zaawansowanych systemów automatyki, którzy wykorzystują 5G do własnych rozwiązań, muszą wziąć to pod uwagę. Ponieważ KUKA przygotowuje się do wykorzystania 5G w zastosowaniach przemysłowych, wdrożenie platformy Nokia DAC pozwoli jej przyspieszyć rozwój inteligentnych rozwiązań automatyki dla swoich klientów.

Powiązane firmy

Reklama

Platforma Nokia DAC oferuje niezawodne sieci prywatne o dużej przepustowości i małych opóźnieniach, lokalne możliwości przetwarzania na brzegu sieci, usługi głosowe i wideo oraz katalog aplikacji. To kompleksowa i kompaktowa, łatwa do wdrożenia platforma, obejmująca sprzęt sieciowy i użytkownika, system monitorowania operacji w chmurze oraz złącza przemysłowe, które ułatwiają standardową i branżową łączność protokołów. Posiada również nową funkcję zarządzania urządzeniami, która bezproblemowo integruje wzmocnione urządzenia podręczne i inne urządzenia bezprzewodowe.

Skalowalność, elastyczność, niskie opóźnienia

W sektorze produkcyjnym prywatna sieć bezprzewodowa klasy przemysłowej firmy Nokia zapewnia klientom skalowalność, elastyczność, niskie opóźnienia i pokrycie o znaczeniu krytycznym niezbędne do przyspieszenia ich cyfrowej transformacji. Chcąc uzyskać jak największe korzyści wynikające z transformacji Przemysłu 4.0, firmy produkcyjne coraz częściej zwracają się do Nokii o udostępnienie prywatnych siec bezprzewodowych. Są to m.in.: Toyota Production Engineering Company, Arcelik Turkey i WEG Brazil. Z ponad 290 dużymi klientami korporacyjnymi z różnych branż na całym świecie, z których ponad 40 korzysta już z technologii 5G, wielu analityków branżowych wymienia firmę Nokia jako wiodącego dostawcę prywatnych sieci bezprzewodowych na całym świecie.

Źródło: Nokia

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama