Bezprzewodowa mobilna kamera termowizyjna

Bezprzewodowa mobilna kamera termowizyjna Canva

Teledyne FLIR przedstawiła bezprzewodową kamerę termowizyjną FLIR ONE Edge Pro dla urządzeń mobilnych. W przeciwieństwie do poprzednich modeli nowa wersja kamery nie musi być fizycznie podłączona do urządzenia mobilnego ani nie obejmuje oddzielnych modeli dla konkretnych systemów operacyjnych, przez co zapewnia maksymalną elastyczność w zakresie inspekcji termicznej.

– FLIR ONE Edge Pro to dzięki odczepianej obudowie nasza najbardziej wszechstronna i zaawansowana mobilna kamera termowizyjna. Została zaprojektowana tak, aby wygodnie leżeć w dłoni. Daje znacznie większą elastyczność, eliminując potrzebę korzystania z portów połączeniowych czy systemów operacyjnych – powiedział Chris Bainter, wiceprezes działu ds. marketingu i rozwoju biznesowego w Teledyne FLIR. – Poza nową konstrukcją sprzętową, Teledyne FLIR zapewnia więcej narzędzi oprogramowania, aby dać nowym i nieprzeszkolonym użytkownikom możliwość przeprowadzania termografii, przetwarzania obrazów i tworzenia raportów. Popularne zastosowania to inspekcja ]budynków i naprawa pojazdów czy też konserwacja przemysłowa.

Zgodna z „RESNET” kamera FLIR ONE Edge Pro o klasie ochrony IP54 ma sprężynowy klips, który umożliwia operatorom zamocowanie jej do wielu różnych telefonów komórkowych i tabletów. Dzięki łączności Bluetooth i Wi-Fi użytkownicy mogą obsługiwać Edge Pro w odległości do 30 metrów od urządzenia mobilnego, zyskując elastyczność w zakresie skutecznej inspekcji trudno-dostępnych miejsc lub scenariuszy, które wymagają większej odległości, aby zapewnić bezpieczeństwo operatora.  

Mobilna kamera

Kamera FLIR ONE Edge Pro zapewnia doskonałą jakość obrazu i skuteczne przetwarzanie. Ma radiometryczną kamerę termowizyjną Lepton o rozdzielczości 160×120 w połączeniu z kamerą światła widzialnego. Wraz z VividIR, czyli funkcją, która łączy wiele obrazów w jeden końcowy, ostry obraz, wszystkie kamery współpracują ze sobą dzięki funkcji MSX. Opatentowana funkcja poprawy jakości obrazu MSX nakłada szczegóły krawędzi kamery światła widzialnego na obraz termowizyjny, nie rezygnując przy tym z danych termalnych na obrazie, dając więcej danych kontekstowych, które wspierają proces podejmowania decyzji. 

FLIR ONE Edge Pro zapewnia dłuższy czas pracy baterii w porównaniu z poprzednią generacją FLIR ONE i ma dobrze widoczny wskaźnik żywotności baterii, przez co świetnie sprawdza się podczas długich inspekcji, uwzględniając klęski żywiołowe, kontrolę domów, audyty energetyczne oraz diagnostykę sprzętu przemysłowego. 

W zakresie przechowywania w chmurze, przetwarzania obrazów i raportowania FLIR ONE Edge Pro wykorzystuje bogaty zestaw oprogramowania Teledyne FLIR, w tym Tools Mobile, chmurę Ignite oraz oprogramowanie desktopowe FLIR Thermal Studio. Dzięki temu użytkownicy mogą bez problemu dzielić się zdjęciami z Edge z klientami i łatwo uwzględniać je w profesjonalnych raportach.

Poza tym programiści aplikacji mają dostęp do FLIR ONE software development kit (SDK), dzięki czemu mogą tworzyć niestandardowe aplikacje do użytku z FLIR ONE Edge Pro. Kamerę można zamawiać na całym świecie od 10 listopada. 

Źródło: Teledyne FLIR 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę