Bentley zwiększa możliwości druku 3D

Bentley zwiększa możliwości druku 3D Bentley

Bentley Motors ujawnił szczegóły dotyczące podwojenia zdolności produkcyjnych zakładu Additive Manufacturing (AM), który mieści się w siedzibie firmy w Crewe w Anglii. Dzięki inwestycji wartej 3 miliony funtów w 2021 r. w obiekcie wyprodukowano ponad 15 000 komponentów. Modernizacja umożliwi także szersze wykorzystanie zaawansowanych technologii oraz jeszcze większą personalizację samochodów.

To kolejny krok w realizacji strategii firmy, która zakłada stworzenie długoterminowego, zrównoważonego modelu biznesowego, a tym samym pozwoli jej pozostać w czołówce postępu technologicznego. Systemy wykorzystywane w obiekcie są uznawane za jedną z najszybciej rozwijających się technologii na świecie. Zespół badawczo-rozwojowy firmy Bentley zidentyfikował już szeroką gamę elementów przeznaczonych do wydrukowania. Wśród nich są narzędzia wspomagające pracę, sprzęt potrzebny do wykonania części historycznego modelu Bentley BlowerContinuation, a nawet osłony twarzy, przeznaczone dla sektora opieki zdrowotnej, w związku z trwającą pandemią.

W obiekcie AM stworzono fizyczne komponenty kilku prototypów samochodów marki Bentley, w tym pełnowymiarowych modeli układu napędowego i modeli tuneli aerodynamicznych. Zaawansowane technologie zostały również wykorzystane przy produkcji części modeli samochodów Bentley, które brały udział w wyścigach PikesPeak Challenge w Ameryce. Dzięki zastosowanym unowocześnieniom firma przyspieszyła rozwój produktu, dzięki czemu jest zdolna wytwarzać dużą liczbę części, bez konieczności zlecania ich produkcji firmom zewnętrznym. Jest to spójne ze strategią firmy Beyond100, której celem jest przywództwo w zakresie zrównoważonej mobilności.

W zakresie produkcji części innowacyjny system umożliwia uzyskanie oszczędności na poziomie 50%. Ponadto, działając przez całą dobę, zakład jest w stanie wyprodukować tysiące komponentów w ponad 25 różnych opcjach materiałowych. Aktualnie trwają szkolenia dla pracowników firmy, podczas których dowiadują się, w jaki sposób mogą skorzystać z tego nowoczesnego procesu w swojej pracy.

Ta inwestycja ma duży wpływ na naszych pracowników, ponieważ tworząc zaawansowane narzędzia, które wspomagają doskonalenie procesów produkcyjnych, znacznie wspieramy ich pracę. Patrząc w przyszłość, widzę ogromny potencjał, dzięki któremu tainnowacyjna technologia może się rozwijać, a także szansę na jeszcze większe możliwości personalizacji samochodów naszych klientów – zwraca uwagę Peter Bosch, członek Zarządu Bentley, ds. produkcji.

Źródło: Bentley

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę