Beghelli Polska kończy rok na plusie

Beghelli

Wzrosty w sprzedaży i zatrudnieniu, udany debiut na targach ENERGETAB w Bielsku-Białej oraz na Warsaw Industry Week czy wprowadzenie na rynek kilkunastu nowych opraw – to tylko niektóre osiągnięcia grupy Beghelli w Polsce. Europejski lider oświetlenia LED podsumowuje udany 2018 rok i zapowiada dalszy rozwój portfolio.

W minionym roku polski oddział włoskiego producenta systemów oświetlenia LED zwiększył swoje obroty o ponad 20% w stosunku do 2017 roku. Firma deklaruje sprzedaż ponad 180 000 opraw oświetleniowych LED, 35 tys. żarówek ledowych i uruchomienie 33 systemów radiowego zarządzania oświetleniem. Technologia ta jest autorskim i opatentowanym rozwiązaniem inżynierów Beghelli. W ślad za dobrymi wynikami sprzedażowymi poszły również wzrosty zatrudnienia. Jak podaje zarząd spółki, polski oddział Beghelli S.p.A. zwiększył zatrudnienie o 27% w stosunku do ubiegłego roku. A to dobra prognoza na przyszłość.

– Zwiększenie obrotów bardzo nas cieszy. Gdyby ułożyć tylko sprzedane przez nas w Polsce oprawy hermetyczne LED w linii prostej, to ta miałaby długość ponad 50 km. W ostatnim czasie rośnie zainteresowanie technologią LED zarówno w segmencie B2B, jak i B2C. W 2018 roku z naszego magazynu w Rybniku wyekspediowaliśmy ponad 3 tysiące palet z oprawami oświetleniowymi, a co dwa dni regularnie przyjmowaliśmy nowe dostawy z towarem wyprodukowanym w naszych fabrykach we Włoszech i Czechach – mówi Piotr Świtalski, dyrektor grupy Beghelli w Polsce.

W 2018 do oferty marki trafiło kilkanaście nowych produktów m.in. seria FH400-100 LED, BS240LED, BS100LED Adjustable, X-Spike, X-Step, X-Cube, Funzione3LED oraz źródła LED – seria High Lumen Output (HLO). Marka zaczyna być coraz bardziej widoczna w branży. We wrześniu dołączyła do prestiżowego grona producentów oświetlenia LED – stowarzyszenia Pol-lighting.

Beghelli jest obecne na krajowym rynku od 2006 roku. Specjalizuje się w produkcji inteligentnych i ekonomicznych systemów zarzadzania oświetleniem w budynkach komercyjnych. Oferowane przez Beghelli oprawy są w stanie wygenerować oszczędności w zużyciu energii elektrycznej rzędu 70%, co w dobie zapowiadanych podwyżek cen prądu dla zakładów przemysłowych może być dla producenta dobrą wróżbą na kolejne wzrosty sprzedaży w 2019 roku.

Źródło: Beghelli

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę