Atman oficjalnym partnerem Lenovo

Atman oficjalnym partnerem Lenovo Atman

Atman nawiązuje współpracę partnerską z Lenovo i otrzymuje, jako pierwszy w Polsce, status Cloud Service Providera z uprawnieniami do prowadzenia autoryzowanego serwisu serwerów Lenovo. Dzięki poszerzeniu portfolio dostawców sprzętu klienci usługi Serwerów Dedykowanych Atman zyskują większy wybór wydajnych konfiguracji wyposażonych w procesory 3. generacji czołowych producentów: AMD i Intel.

Lenovo ma ponad 30-letnie doświadczenie w tworzeniu serwerów o dużej wydajności i z rekordowo niskimi czasami nieplanowanych przestojów. Atman włączył do swojej podstawowej oferty usług kilka modeli serwerów zaprojektowanych przez Lenovo, opartych na procesorach linii EPYC 3. generacji od AMD lub Xeon 3. generacji (Ice Lake) od Intela. Wkrótce pojawią się w niej także maszyny Lenovo z najnowszą, już czwartą generacją procesorów.

Wśród nowych propozycji serwerów dostępnych od ręki w Atmanie pod względem wydajności wyróżnia się konfiguracja bazująca na 2 procesorach 64-rdzeniowych EPYC 7763 od AMD. Z kolei cieszącą się największym zainteresowaniem linię serwerów „Business” Atman powiększył o konfigurację opartą na procesorach 2 × Intel Ice Lake 4310 3. generacji, która zaspokoi potrzeby szerokiego grona wymagających użytkowników.

Oprócz standardowych modeli serwerów klienci Serwerów Dedykowanych Atman mogą skorzystać z certyfikowanych rozwiązań Lenovo, tworzonych na specjalne zamówienie: pod wirtualizację z certyfikacją VMware, certyfikowane rozwiązania dla SAP (także typu appliance dla SAP HANA) oraz dla najbardziej wydajnych systemów obliczeniowych typu HPC z certyfikacjami producentów kart graficznych, tzw. akceleratorów obliczeniowych, np. NVIDIA.

Usługi IaaS to nasz okręt flagowy, stale dbamy o ich rozwój i szukamy możliwości wzmocnienia konkurencyjności naszej oferty. Partnerstwo z Lenovo umożliwia nam włączenie do niej dodatkowego wachlarza wydajnych opcji sprzętowych i nie mamy wątpliwości, że przyniesie naszym klientom wiele satysfakcji. Nie bez znaczenia jest też dla nas rozpoznawalność i jakość, jakie niesie ze sobą marka Lenovo – powiedział Jarosław Łuczkiewicz, dyrektor Marketingu i Produktów, Atman.

Otrzymanie przez Atman statusu Cloud Service Providera w programie partnerskim Lenovo oznacza wiele korzyści dla klientów Serwerów Dedykowanych. Atman uzyskuje wyjątkowe uprawnienia: staje się autoryzowanym serwisem sprzętu Lenovo na potrzeby świadczonych przez siebie usług, a ponadto może swobodnie wprowadzać zmiany w konfiguracjach serwerów dostarczanych przez Lenovo zgodnie z listą kompatybilności dla danego modelu.

Dzięki temu klienci mogą liczyć na ogromną elastyczność i skalowalność poszczególnych maszyn (np. do 8 TB pamięci RAM, do 32 dysków SSD lub NVMe). Atman oferuje też, w ramach swoich usług, najwyższy na polskim rynku poziom obsługi technicznej (SLA): do 4 godzin na naprawę lub wymianę uszkodzonego podzespołu lub całego urządzenia.

Nawiązanie bliskiej współpracy z Lenovo i AMD, podobniej jak wcześniej z Intelem, którego Atman jest Złotym Partnerem, gwarantuje także krótką ścieżkę dotarcia do specjalistów u tych producentów, co przekłada się na szybkie rozwiązywanie problemów instalacyjno-konfiguracyjnych zgłaszanych przez użytkowników.

Źródło: Atman

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę