Antzer Tech wprowadza nowe rozwiązanie CAN FD

Antzer Tech wprowadza nowe rozwiązanie CAN FD Innodisk

Dostawca rozwiązań AIoT, Innodisk stale bada powiązane możliwości i integruje zasoby grupy, aby przyspieszyć uwalnianie potencjału AI na rynkach wielopionowych. Antzer Tech, spółka zależna Innodisk Group, która koncentruje się na inteligentnych aplikacjach V2X, niedawno zadebiutowała nowym rozwiązaniem z serii CAN FD charakteryzującym się szybką transmisją, dużą pojemnością danych i kompatybilnością w dół. Jest to idealne rozwiązanie dla klientów globalnych, którzy chcą dążyć do inteligentnych zastosowań na rynkach pojazdów elektrycznych, samochodów samojezdnych i systemów bezzałogowych w erze masowych danych.

CANbus był niezbędny dla tradycyjnej telematyki. Nie tylko upraszcza okablowanie, ale także zapewnia wysoce niezawodną komunikację bez komputerów głównych. Jednakże, gdy pojawiło się więcej aplikacji IoT i V2X, obciążenie danymi wzrosło, co mogło spowodować opóźnienia i niezadowalające doświadczenia. Aby rozwiązać ten problem, Antzer Tech wprowadza swoje nowe rozwiązanie CAN FD, aby uwolnić ograniczenie prędkości transmisji danych i zwiększyć pojemność ładunku danych o osiem razy w porównaniu z siecią CANbus. Biorąc za przykład system telematyczny, zbiera on nieustannie wiele danych systemowych z zarządzania energią, radaru, kamer i GPS. Pomimo złożoności transmisji danych, nowe rozwiązanie CAN FD może przełamać ograniczenia sieci CANbus i przyczynić się do rozwoju bezzałogowych systemów transformacji w scenariuszach inteligentnej produkcji i logistyki. Ponadto, rozwiązanie CAN FD charakteryzuje się wysoką odpornością na błędy i możliwością usuwania błędów, co zwiększa niezawodność danych.

Poza zwiększeniem wydajności, rozwiązanie CAN FD spełnia również wymogi bezpieczeństwa. Rozwiązanie jest zgodne z branżowym standardem szerokiej temperatury. Posiada funkcje GNSS (Global Navigation Satellite System) i UDR/ADR, które umożliwiają dokładne pozycjonowanie w tunelach, górach i innych środowiskach o niestabilnych sygnałach, co pomaga zwiększyć bezpieczeństwo transportu i zoptymalizować zarządzanie, stanowiąc silne wsparcie dla bezzałogowych systemów telematycznych.

Dzięki nowej serii CAN FD wprowadzonej przez jej spółkę zależną Antzer Tech, firmy działające w dziedzinie samojezdnych samochodów lub inteligentnej logistyki otrzymują wysokowydajną, bezpieczną i elastyczną opcję rozwiązań do szybkiej i stabilnej transmisji danych. Modele GADN-FD7L0 i FARO-FD700 zostały oficjalnie wprowadzone na rynek, oferując wysoką prędkość, doskonałą wydajność i zgodność ze standardem CAN w dół, co pozwala na bezbolesną inteligentną modernizację

Źródło: Innodisk

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę