Zintegrowany hybrydowy ekosystem chmurowy

Zintegrowany hybrydowy ekosystem chmurowy Vertiv

Scaleway rozszerza swoją ofertę serwerów dedykowanych i Bare Metal, aby dostosować ją do różnorodnych potrzeb klientów. Firma zaprezentowała także nową generację serwerów Bare Metal oraz dodała nowe usługi praktycznie w każdej kategorii produktowej, umacniając tym samym swój wizerunek gracza multi-cloud, rozwijającego przyjazne dla mieszanych infrastruktur produkty.

Rozwiązania proponowane przez Scaleway mają zapewniać użytkownikom maksymalną wydajność i elastyczność.

Cały czas się rozwijamy – mówi dyrektor generalny Scaleway, Yann Lechelle. – Zdecydowaliśmy się wprowadzić do oferty niezwykle pojemny Bare Metal oraz długo oczekiwaną nową generację serwerów dedykowanych Dedibox – Gen. 7. Tym samym umacniamy swoją pozycję kluczowego europejskiego gracza w sektorze rozwiązań w chmurze, z produktami zaprojektowanymi wewnątrz ekosystemu i otwartymi na wielochmurowość.

Nowa oferta Ultimate Bare Metal do ekstremalnych zastosowań

Użytkownicy mogą już korzystać z usługi Bare Metal Ultimate Performance – w 100% dedykowanego serwera przeznaczonego do zastosowań ekstremalnych. Ultimate Performance odpowiada na krytyczne potrzeby firm, które muszą sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie przetwarzania danych oraz zapotrzebowaniu na maksymalną niezawodność w chmurze.

Na początek firma Scaleway zaprojektowała XL (UP-BM2-XL), najpotężniejszy na rynku serwer typu bare metal. Oferuje on 448 wątków 2,7 GHz, 7,68 TB szybkiej pamięci, 20,6 TB wysokowydajnej pamięci masowej NVMe i przepustowość 10-25 Gbit/s.

Na początku grudnia Scaleway udostępniła klientom nowy model Bare Metal UP-BM2-M AMD. Wyposażony w dwa procesory AMD EPYC 7742 dostarczające w sumie 128 rdzeni i 256 wątków, a także 2048 GB pamięci, serwer ten obejmuje takie przypadki użycia (use cases), jak intensywne przetwarzanie danych, strumieniowe przesyłanie danych o wysokiej wydajności lub zarządzanie pamięcią oraz równoległymi intensywnymi obliczeniami.

Zaletą nowego modelu jest to, że przy tak wysokiej wydajności i zaledwie dwóch procesorach, stanowi on atrakcyjną konkurencję dla licencji operacyjnych, których koszt zakupu uzależniony jest od poziomu wykorzystania procesora.

Nowa generacja najnowocześniejszych serwerów Scaleway Dedibox

Infrastruktura wykorzystywana przez większość tradycyjnych firm nadal w dużej mierze opiera się na dedykowanych serwerach Dedibox, które zapewniają wydajność, niezawodność, doskonały poziom kontroli i bezpieczeństwa oraz konkurencyjne ceny. Aby sprostać takim potrzebom, firma Scaleway stale poszerza swoją ofertę, planując już na połowę grudnia debiut nowoczesnych serwerów integrujących najnowsze technologie.

Firma zapowiada wprowadzenie sześciu nowych referencji w zakresie Core oraz trzech nowych referencji w zakresie Pro, o przepustowości do 25 Gb/s w paśmie publicznym i prywatnym, a także możliwość dostosowania sprzętu za pomocą dodatków (add-ons).

Scaleway posiada cały ekosystem kompletnych profesjonalnych rozwiązań, na których można budować wymagające hybrydowe architektury.

Źródło: Scaleway

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę