Zaawansowane stacje lutownicze firmy igus

Zaawansowane stacje lutownicze firmy igus igus

Oprócz przemysłowej technologii zaciskania przewodów igus polega również na szeroko stosowanym lutowaniu do łączenia złączy z żyłami przewodów.

Ponieważ lutowanie jest procesem manualnym, jakość wyników lutowania jest różna, co może wpływać na działanie urządzenia. Aby zapewnić niezmiennie wysoki poziom lutowania, firma igus zainwestowała w dodatkowe stacje lutownicze o wysokiej wydajności. Dzięki nowym stacjom lutowniczym wyspecjalizowani pracownicy szybciej są w stanie osiągnąć lepsze wyniki lutowania. 

Uzupełniające stacje lutownicze dają możliwość dokładnego, cyfrowego ustawienia temperatury lutowania, która nie zmienia się podczas całego procesu. Lut jest automatycznie nakładany na adaptowalną końcówkę lutowniczą przez zintegrowany element grzewczy, który dostarcza ciepło bezpośrednio do lutu. Za naciśnięciem przycisku dodaje się dalsze lutowie, a połączenie jest ustawiane z najwyższą dokładnością. Do sprawdzania wyników lutowania służą: optyka o wysokiej rozdzielczości i realistycznych kolorach z maksymalnie 48-krotnym powiększeniem oraz skalibrowany monitor. Nowe stacje lutownicze skracają czas realizacji, zwiększają produktywność, a tym samym umożliwiają kupującemu korzystniejsze ceny.

Źródło: igus

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę