Wi-Fi lub technologia Bluetooth – środki do komunikacji CAN

Wi-Fi lub technologia Bluetooth – środki do komunikacji CAN HMS Networks

Od czasu wprowadzenia na rynek pięć lat temu rozwiązanie Anybus Wireless Bolt zapewniło tysiącom aplikacji przemysłowych bezprzewodowy dostęp do sieci Ethernet. Dzięki wytrzymałej i wyjątkowej obudowie, przeznaczonej do montażu na maszynach (wymagającego jedynie wykorzystania otworu M50), ten zaufany produkt sprawdza się w najbardziej wymagających zastosowaniach.

Zakres użycia rozciąga się od instalacji magazynowych i pojazdów AGV do produkcji żywności, górnictwa podziemnego i wymagających zastosowań zewnętrznych. Wykorzystując osiągnięty sukces, firma HMS wprowadza obecnie na rynek Anybus Wireless Bolt CAN, który obsługuje komunikację z wyposażeniem produkcyjnym i jest oparty na magistrali CAN.

Bezprzewodowa komunikacja CAN

Nowe rozwiązanie Anybus Wireless Bolt CAN umożliwia maszynom i aplikacjom opartym na magistrali CAN przesyłanie danych CAN za pośrednictwem stabilnego łącza bezprzewodowego. Komunikacja bezprzewodowa jest nawiązywana za pośrednictwem szybkiego połączenia Wi-Fi lub niezawodnego łącza w techologii Bluetooth. Dane CAN są przesyłane przez łącze TCP/IP, które w razie potrzeby umożliwia również innej standardowej infrastrukturze Wi-Fi dostęp do łącza bezprzewodowego.

Typowym przypadkiem użycia nowego rozwiązania jest bezprzewodowy dostęp do danych CAN pojazdu przemysłowego, takiego jak ciężarówka do transportu materiałów sypkich. Przykładowo dzięki Anybus Wireless Bolt CAN dane z magistrali J1939 CAN są łatwo przesyłane do przenośnego tabletu, co zapewnia operatorowi pełną kontrolę i widoczność trwającego procesu załadunku materiału.

Komunikacja CANopen z zastosowaniem w produkcji

Rozwiązanie Anybus Wireless Bolt CAN jest w pełni transparentne w zakresie przesyłania danych CAN, co oznacza, że działa z dowolnym protokołem opartym na protokole CAN, w tym CANopen. Otwiera to możliwość tworzenia mobilnych wysp automatyki w dowolnym procesie produkcyjnym – rozwiązanie Anybus Wireless Bolt CAN bezprzewodowo połączy linię magistrali CANopen.

Oprócz nowego rozwiązania Anybus Wireless Bolt CAN rodzina produktów Wireless Bolt obejmuje inne wersje, które można połączyć z wyposażeniem produkcyjnym, wykorzystującym łączność szeregową i przemysłowy Ethernet. Po stronie bezprzewodowej rozwiązanie Wireless Bolt niedawno uzupełniono o wersje Wi-Fi i technologię Bluetooth obsługujące nowe standardy LTE NB-IoT i CAT-M1, przeznaczone do aplikacji w ramach IoT.

Źródło: HMS Networks

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę