Webinarium: serwomechanizmy w produkcji form

Webinarium: serwomechanizmy w produkcji form Husky

Czasopismo ETMM (European Tool and Mold Making) zaprasza na webinarium poświęcone zaletom technologii formowania sterowanej serwomechanizmem, która wypiera tradycyjne w branży odlewniczej  napędy pneumatyczne i hydrauliczne. Bezpłatne webinarium odbędzie się 25 lutego br. i będzie prowadzone w języku angielskim.

Przejście z technologii formowania z napędem hydraulicznym lub pneumatycznym na systemy napędzane elektrycznie, w szczególności za pomocą serwomotorów i siłowników, ma wiele zalet. Jest to trend, który ma obecnie miejsce w branży odlewniczej, choć samo sterowanie serwomechanizmem nie należy do nowych rozwiązań. Jednak w odniesieniu do produkcji form, gdzie wcześniej dominowały napędy pneumatyczne lub hydrauliczne, jest to stosunkowo nowa technologia.

Serwosilniki mogą obsługiwać wiele funkcji we współczesnych formach wtryskowych. Co ważne, precyzyjny, obrotowy ruch serwomechanizmów może w prosty i skuteczny sposób zastąpić obrotowe mechanizmy wypychające używane do odkręcania części gwintowanych.

>>Zarejestruj się na bezpłatne webinarium<<

W porównaniu do tradycyjnych hydraulicznych i pneumatycznych systemów napędowych, serwomechanizmy zapewniają wyższy poziom precyzji, większą czystość i lepszą kontrolę, a także dodatkowe funkcjonalności i oszczędność energii. Wykorzystując efektywne oprogramowanie w sterowniku serwonapędu, można uzyskać większą elastyczność procesu formowania dzięki możliwości znacznej i szybkiej zmiany poszczególnych jego sekwencji. Jednocześnie cały czas udoskonalana jest technologia serwonapędów, co skutkuje coraz bardziej wydajnymi silnikami o niskiej bezwładności, które zapewniają szybsze działanie, większy poziom niezawodności i większą moc.

ETMM zaprasza na bezpłatne webinarium (w jęz. angielskim), podczas którego zaprezentowane zostaną podstawy formowania z serwonapędem, różne rozwiązania sterujące, kluczowe korzyści płynące z elektryfikacji technologii formowania oraz procesy testowania aplikacji. Webinarium odbędzie się 25 lutego o godzinie 10:00. 

Uczestnicy będą mieli możliwość nie tylko zapoznania się z przeglądem i porównania różnych rozwiązań sterowania serwomechanizmami, ale także zostaną przeszkoleni w zakresie możliwych pułapek związanych z wymiarowaniem silnika i procesem weryfikacji aplikacji.

>>Zarejestruj się na bezpłatne webinarium<<


 

European Tool & Mould Making
logotyp ETMMEuropean Tool & Mould Making (ETMM) to wiodąca w Europie publikacja branżowa poświęcona między innymi rynkowi narzędzi i form dla przemysłu. ETMM należy do grupy specjalistycznych czasopism o tematyce przemysłowej holdingu Vogel Communications Group. Do grupy tej należy również „elektrotechnik AUTOMATYK”.


Źródło: ETMM

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę